סגור

גלי צה"ל תשלם לרב יגאל לוינשטיין 12,000 שקלים - ותתנצל

במסגרת פשרה, גלי צה"ל תשלם לרב יגאל לוינשטיין ומכינת עלי כ-12,000 שקלים ותתנצל בשידור על פרסום מוטעה כנגדו. "אנו שמחים על הדרך בה נהגו בגל"צ לתיקון העוול שנגרם לרב לוינשטיין"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ח בחשון התשפא
,
26 באוקטובר, 2020 7:00
הרב לוינשטיין

הרב לוינשטייןצילום: ליב"ה

לאחר הרב יגאל לוינשטיין ומכינת "בני דוד" תבעו את גלי צה"ל על דיווח מעוות שפורסם ב"בוקר טוב ישראל" בחודש מאי האחרון - הגיעו הצדדים להסכמה. במסגרת הסיכום, תוקרא התנצלות במהלך התכנית 'בוקר טוב ישראל' וישולמו הוצאות המשפט ושכר טרחת עו"ד בגובה כ-12,000 שקלים.

תביעת הדיבה של הרב לוינשטיין ובני דוד הגיעה לאחר שבדיווח ששודר בגלי צה"ל אודות שיעור של הרב לוינשטיין, הוצאו דבריו באופן מובהק מהקשרם. בדיווח הוצגה תמונה מעוותת בה הרב לוינשטיין תומך כביכול בטיפולי המרה.

בשיעור שהועבר בזום לקבוצת תלמידים, התייחס הרב לטיפולי המרה אך פסל אותם מכל וכל. הרב טען שישנם טיפולים פסיכולוגיים מקצועיים שיכולים ברגישות לסייע לבני הנוער הרוצים בכך ופונים לעזרה, כפי שטוענים מגוון אנשי מקצוע בתחומים אחרים.

את הרב יגאל לוינשטיין ובני דוד ייצג עו"ד מיכאל דבורין ובכתב התביעה שהוגש הובהר כפי שנטען מראש, כי הרב לוינשטיין לא אמר את הדברים שיוחסו לו כלל ועיקר. 

מבני דוד נמסר בתגובה לסיכום: "אנו שמחים על הדרך בה נהגו בגל"צ לתיקון העוול שנגרם לרב לוינשטיין ולשמו הטוב בעקבות הפרסום, אשר הוכח כאמור כלא נכון".

נוסח ההתנצלות אשר תוקרא בגלי צה"ל על פי הסכמת הצדדים:

"בתכנית ששודרה בבוקר טוב ישראל לפני מספר שבועות, דיווחנו על שיעור שנתן הרב לוינשטיין בזום לתלמידי מכינת 'בני דוד'. מהדיווח השתמע שהרב לוינשטיין תומך בטיפולי המרה בעוד שבפועל הרב ציין בהמשך השיעור כי הוא מתנגד לטיפולי המרה, וכי הייעוץ שהוא מציע בעניין ניתן רק למי שפונה עליו בנדון מרצונו, ובפירוש לא מדבר מבחינתו בטיפול המרה. אז הנה אנו מבהירים את זה גם כאן. ככל שנגרמה פגיעה בשמם הטוב של הרב לוינשטיין ומכינת 'בני דוד', מערכת גלי צה"ל מוכנה להתנצל בפניהם".

נוסח ההתנצלות

נוסח ההתנצלותצילום: ללא

26.10.2020

1. רק לי זה נשמע כמו סכום פעוט? (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
26.10.2020

2. מות לרב לשקר? (שוק)

הרי הוא משקר במצח גלויה! הוא בודאות תומך בטיפולי המרה.

דווח על תגובה לא ראויה
26.10.2020

3. כל טיפול פסיכולוגי ו/או רפואי הוא טיפול המרה. מספיק לבלבל את המוח (רונן)

דווח על תגובה לא ראויה
31.10.2020

4. מעניין (ליאון יהודה פלג)

ניסיתי לרכוש אלקטרונית תוך ציון כרטיס אשראי ללא הצלחה - חבל ועצוב שעובדים בעניים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

דו"ח חדש | זה המגזר עם הכי הרבה מובטלים

קרא עוד