סגור

מהשבוע הבא: 50 אלף בדיקות קורונה ביום - רק בירושלים

חברת AID Genomics תפתח בשבוע הבא מעבדה לבדיקות קורונה בירושלים, שתוכל לפענח 50 אלף בדיקות ביום, ועד שלוש שעות לבדיקה. ראש העירייה ליאון: "נוכל לפתוח את אירועי התרבות והספורט בעיר"

חדשות כיפה
ז בחשון התשפא
,
25 באוקטובר, 2020 13:32
בדיקות קורונה בישראל. ארכיון

בדיקות קורונה בישראל. ארכיוןצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בשבוע הבא עתידה להיפתח בירושלים מעבדת בדיקות הקורונה של חברת AID Genomics. על פי הודעת החברה, המעבדות עתידות לבצע כ-50,000 בדיקות קורונה ביום רק במעבדה הירושלמית. כזכור, הקיבולת הארצית של מדינת ישראל הגיעה בשיא, לפני כחודש,לכ-70 אלף בדיקות ביום, כך שמדובר על כמעט הכפלה של קיבולת הבדיקות הארצית.

בנוסף, נמסר כי הבדיקות הן בדיקות מהירות ותוצאותיהן צפויות להגיע עד שלוש שעות מרגע ביצוע הבדיקה.

בסיור החשיפה הראשון שנערך היום השתתפו ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שניר זנו, מנכ״ל AID Genomics, ופרופ׳ יצחק חביב, המדען הראשי של חברת AID Genomics.

ליאון אמר בסיור כי "זוהי בשורה של ממש לעיר ירושלים. אנו צפויים להקים עמדות בידוק ברחבי העיר ואני מקווה שבאמצעותן נוכל לפתוח את אירועי התרבות והספורט בעיר בטווח זמן הקרוב באופן בטוח. בנוסף, החברה תגייס כ-150 עובדים ירושלמים חדשים שזוהי תרומה ישירה לכלכלה הירושלמית. אני מאחל לחברה הצלחה רבה והמשך עשייה בעיר".

ליאון עם אנשי החברה

ליאון עם אנשי החברהצילום: דוברות עיריית ירושלים

שניר זנו, מנכ״ל AID Genomics, אמר במהלך הסיור: "אנחנו שמחים להוביל את חברת AID Genomics ולהקים בירושלים את המעבדה הגדולה ביותר במזרח התיכון. כחלק מהמהלך אנו מתכננים לאפשר מדי יום  כ-50,000 בדיקות קורונה  במעבדה החדשה בירושלים, כלומר להכפיל את מספר הבדיקות המתקיימות היום. אנו מאמינים שבאפשרותנו לגייס עוד עובדים איכותיים שעבדו בטבע בעבר, ושיצטרפו אלינו למתחם המחודש. זוהי היערכות הכרחית של מדינת ישראל לקראת  החורף  ואנחנו שמחים לקחת חלק במאמצים אלה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו וגנץ צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

"צוות סודי" מגשר בין גנץ ונתניהו ופועל לדחיית הבחירות

קרא עוד