סגור

קבינט הקורונה יתכנס היום לדון בשלב ההקלות הבא וחזרת בתי הספר

אחרי שנדחה ביום, קבינט הקורונה יתכנס על מנת לדון בשלב הבא של היציאה מהסגר. לפי סגן שר הבריאות ההקלות הבאות אם יגיעו, יהיו רק בשבוע הבא "מי שחושב שבשבוע הבא אפשר לפתוח משהו - טועה"

חדשות כיפה
ג בחשון התשפא
,
21 באוקטובר, 2020 8:33

צילום: דוברות המשטרה

קבינט הקורונה יתכנס היום (ד') לאחר שאמש נדחה ברגע האחרון עקב בקשה מצד הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות. הקבינט ידון במספר נושאים, בהם האפשרות לעבור לשלב הבא מבחינת ההקלות, לאחר הירידה החזקה ברמת התחלואה. דיון נוסף יהיה סביב תקציב השבת הפעילו בבתי הספר, הכוללת  חזרתן של הכיתות הנמוכות. 

בראיון הבוקר לגלי צה"ל טען סגן שר הבריאות, כי על אף ירידת התחלואה, עוד מוקדם לאשר הקלות נוספות. "ההחלטה על שלב ההקלות הבא, אם יקרה, תגיע רק בשבוע הבא. אנחנו כן מדברים על איך הוא יתקיים, אבל מי שחושב שבשבוע הבא אפשר לפתוח משהו - טועה". לפי סגן השר אישור פתיחת בתי הספר יתאפשר רק לאחר שיהיו תוצאות על מצב התחלואה בתום שבוע לפתיחת הגנים.

בתחילה, לפני דחיית הדיון, הייתה עמדה אחידה בין משרד הבריאות והחינוך כי בשלב הבא יחזרו כיתות א'-ד' ללימודים, כאשר כיתות א'-ב' ילמדו כרגיל בכיתות, לעומת ג'-ד' שילמדו בקפסולות. אלא שכאמור במשרד הבריאות החליטו בהפתעה לחזור בהם, ודרשו כי גם בכיתות א'-ב'  תהיה למידה בקפסולות. גורמים במשרד החינוך מעריכים כי ניתן להשיב את כלל מערכת החינוך לפעילות תוך חמישה שבועות, בתנאי לאישור התקציב שביקש המשרד.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

סמוטריץ': לא נכניס לרשימה אנשים שלא יהיו נאמנים לערכים שלנו

קרא עוד