סגור

אחרי 34 שנים: הרב רפי פרץ משתף בזיכרון נפילת רון ארד

השר פרץ שהיה טייס מסוק במילואים, משתף בחוויותיו מהיום בו נפל רון ארד בשבי כשקיבל את הידיעה על נטישת המטוס שלו ומיד לאחר מכן נשלח לנסות ולחלץ אותו - ללא הצלחה: "מאז זה איתי, כל הזמן"

חדשות כיפה
ל בתשרי התשפא
,
18 באוקטובר, 2020 21:44
רון ארד, תיעוד מהשבי.

רון ארד, תיעוד מהשבי. צילום: פלאש 90

היום לפני 34 שנים, נפל נווט הקרב, רון ארד בשבי ארגון "אמל" בלבנון ב-16 באוקטובר 1986. ארד נחשב לנעדר ממאי 1988, אחרי שהועבר למקום לא ידוע, באיראן או בלבנון. הערב (א') שיתף בפייסבוק השר לענייני מורשת וירושלים, הרב רפי פרץ את זיכרונותיו מאותו יום.

"אשתף אתכם בזיכרון שלי מאותו היום כמילואימניק כטייס בטייסת" אומר השר. "הגעתי באותו היום למילואים והתחילו לדבר על נטישה של טייס. כשיש נטישה אחד הדברים הכי קשים זה שאתה צריך לעבור מ-0 ל-100 בשנייה אחת".

הרב רפי פרץ מתאר את הרגעים הקריטיים באותו יום. "מי שעובר הכי מהר למוד מלחמה הוא זה שמצליח. היו שלושה מסוקים והראשון שנכנס למוד מלחמה הוא זה שחילץ את עמירם, הטייס מהמטוס של רון, באותו חילוץ מפורסם כשהוא תלוי עם ידיו על הקוברה. מאז עשינו עוד הרבה פעילויות חסויות בכדי להביא את רון הביתה, ולצערי הגדול לא הצלחנו" החוויה מלווה את השר פרץ כל יום. "ומאז, זה איתי. כל הזמן. רון ארד. פצע פתוח ומדמם הבטחנו שנביא כל אחד הביתה, ולא הצלחנו".

"ליבי עם המשפחה של רון ושל כל הנעדרים והשבויים, ובהן סגן הדר גולדין וסמ״ר אורון שאול", סיכם הרב פרץ. 

https://www.facebook.com/374907306627396/posts/787301472054642/?extid=0&d=n

19.10.2020

1. רון אוהבים אותך (פלקו)

באותה תקופה הייתי ילד היום אני מבין את המצב כואב לי לאבד אחד משלנו דם שלנו במילה אחת אנחנו משפחה אני לא ישכח אותך כל עוד אני חי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתב"ג בימים שלפני הקורונה.  צילום: משה שי, פלאש 90

תכינו את המזוודות: האיחוד האירופי הודיע - ישראל מדינה ירוקה

קרא עוד