פרוייקט הסקי הדתי

מסתמן: הישיבות החרדיות ייפתחו, התלמידים יעברו בדיקות קורונה

על אף שמודל ה'קפסולות' נכשל בזמן אלול, ואחוזי ההדבקה זינקו בשבועות שאחרי פתיחת הזמן, צפויות הישיבות החרדיות לחזור ולפתוח את שעריהן בשבוע הבא - אחרי שייערכו בדיקות קורונה לתלמידים

יהונתן קליין, חדשות כיפה 15/10/20 22:21 כז בתשרי התשפא

קפסולות בישיבת 'חברון' בזמן אלול, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
קפסולות בישיבת 'חברון' בזמן אלול, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הישיבות החרדיות צפויות לחזור ללימודים - בכפוף להגבלות ולקפסולות. הערב (ה') פורסם המתווה שהושג בין ממונה הקורונה למגזר החרדי, האלוף במיל' רוני נומה, לבין 'ועד הישיבות', לפיו יחזרו הישיבות הגבוהות החרדיות ללימודים כבר ביום שלישי הקרוב.

על אף הדיווחים כי שרי הקבינט אישרו את המתווה, גורם המעורה בפרטים מסר לחדשות כיפה כי הנושא כלל לא עלה לדיון בישיבת הקבינט, שהסתיימה לפני מספר שעות.
לפי שעה לא ברור האם הישיבות הציוניות יזכו למתווה דומה. מוקדם יותר השבוע אמרו באיגוד ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות, כי על אף הצפי שלא יהיה עיכוב משמעותי בפתיחת הזמן, אין נכון להיום החלטה על המועד לחידוש הלימודים, והדברים נמצאים בדיוני ממשלה. 

"אנחנו נערכים לכל התרחישים", הסביר אורי פינסקי רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר. "לאחר שסיימנו את זמן אלול ב-400 חולים בלבד בכלל הישיבות הציוניות, נתון נמוך ביחס למספרים במדינה, אנו מצפים ומקווים שנוכל לפתוח את זמן חורף באישור הממשלה. אנו פועלים לאפשר זמן חורף שגרתי לצד בחינת אמצעים כגון תגבור של בדיקות ואמצעים טכנולוגיים נוספים לבטיחות התלמידים ובעיקר לימוד עוצמה משמעותי, תוך שמירה מקסימלית על הבריאות בעידן הקורונה המאתגר. אנו מאחלים לכל בית ישראל חורף בריא ורטוב".

המתווה שהושג בין נומה ל'ועד הישיבות':

• בשל הסמיכות לתקופת החגים ובשאיפה להמשיך את מגמת ירידת התחלואה יתקיימו בדיקות לכל בחורי הישיבות שהצטרפו למתווה במהלך יום שלישי הקרוב. עם קבלת התוצאות למחרת, בחור שיימצא חיובי לנגיף ייכנס לבידוד בביתו – ולא יורשה להגיע לישיבה.

• יתבצעו בדיקות בבית או בכניסה לישיבה. בדיקות נוספות לפני המיזוג בין הקפסולות, ובדיקות נוספות לפני החזרה לבתים המתוכננת לקראת חנוכה.

• בכפוף לאישור סופי של משרד הבריאות נקבע כי יערכו בדיקות לאנשי הצוות החינוכי אחת ל-14 יום.

• כהפקת לקחים ממתווה ‘זמן אלול’, נעשו שיפורים במתווה ובין היתר סוכם כי קפסולות מתמזגות יכללו לכל היותר 250 תלמידים.

• התקבלו החלטות בהתייחס לשילוב מחלימים עם בריאים בקפסולות שיפורטו בהצגת המתווה המלא.

• המתווה מאפשר לישיבות לבצע התאמות מיוחדות בהתאם לצרכי הבחורים (כגון יציאה לפגישות שידוכים מבלי להצטרף לאחר מכן לקפסולה הממוזגת).

• ישיבות ללא פנימיה לא נפתחות.

• הישיבות שבמתווה ייפתחו גם בתוככי הערים האדומות.

• בדסק החרדי הביעו שביעות רצון מהעובדה כי עשרות ישיבות שלא היו בעבר חלק מהמתווה הצטרפו למתווה. ביחס לישיבות שלא הצטרפו למתווה תידרש הממשלה להכריע על צעדי האכיפה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר