סגור

תומר פרסיקו האשים את מרים לוינגר בסכסוך עם הפלשתינים - וחטף

מספר שעות לאחר פטירתה של אחת ממקימות היישוב היהודי בחברון, טען פרסיקו כי בכך היא אשמה "בעושק תושביה הפלסטינים של העיר". התגובות לא איחרו לבוא: "שכחת את מאורעות תרפ"ט?"

חדשות כיפה
יא בתשרי התשפא
,
29 בספטמבר, 2020 13:24
מרים לוינגר בחברון. פרסיקו "האשים" אותה במצב הפלשתינים בעיר

מרים לוינגר בחברון. פרסיקו "האשים" אותה במצב הפלשתינים בעירצילום: Gershon Elinson/Flash90

לפני שעה קלה (ג') הובאה הרבנית מרים לוינגר למנוחות בבית העלמין העתיק בחברון, בנוכחות מצומצמת של בני משפחה בלבד. הרבנית לוינגר הלכה לעולמה אתמול (ב') במוצאי יום כיפור. לפני כשנתיים קיבלה לוינגר את פרס ירושלים על פועלה המבורך בעשרות השנים במסירות רבה למען ההתיישבות היהודית בעיר חברון.  

עשרות אנשי ציבור ספדו במהלך היום ללוינגר, ביניהם ראש הממשלה נתניהו, שרים וחברי כנסת. מי שלא התרשם מאותם הספדים הוא תומר פרסיקו, חוקר דתות ומוביל דעה בקרב חוגי שמאל שמיהר לצייץ בחשבון הטוויטר שלו את הדברים הבאים: "מרים לוינר (הטעות במקור), שהלכה היום לעולמה, הייתה זו שהובילה את הכניסה לבית הדסה בחברון, מה שבעצם התחיל את הישוב היהודי בחברון על כל הזוועות שהוא יביא איתו, מהמחתרת היהודית ועד לעושק של תושביה הפלסטינים של העיר".

הציוץ החריג, יחד עם התזמון הלא רגיש, הוביל לתגובות רבות ברחבי הרשת, כשמגיבים רבים תוהים האם הוא אינו מכיר בכך שהיישוב היהודי בחברון היה קיים הרבה לפני כן, וכמובן את אירועי תרפ"ט, שאירעו הרבה לפני חידוש היישוב היהודי בחברון בידי לוינגר. 

עיתונאי חדשות 13, ברוך קרקא הגיב גם הוא ואמר: "תומר, אתה יכול להתווכח עם משנתם של אלה שחיים בחברון היום. זה בסדר. אבל אי אפשר לכתוב פה שלווינגר החלה את היישוב היהודי בחברון. מדובר ביישוב שהיה בחברון ברצף מתקופת המקרא, למעט הפוגות היסטוריות בודדות, ושחווה כמה פעמים רצח המוני וביזה. גם בוויכוחים מרים את ההיסטוריה אסור לשכתב".

"נדמה לי שרצח יהודים בידי ערבים, רק בגלל היותם יהודים, התחיל הרבה מאוד קודם", תהה שדרן הרדיו בועז כהן, והעיתונאי והמגיש מענדי גרוזמן הוסיף: "תרפ"ט-תומר, תומר-תרפ"ט, כדאי שתכירו". 

 

29.09.2020

1. גיבור גדול ומאוד מוסרי להתקיף אדם אחרי מותו כאשר הוא לא יכול להשיב. האיש גם שקר, ראו בהמשך (אפרים)

האיש גם שקרן. השמאל מאוד מקפיד לבדוק כל קנייה והתיישבות של יהודי ב"פלסטינה". אם עד עכשיו בית המשפט לא גירש אותה מהבית שלה, סימן שאין כאן שום עושק.

דווח על תגובה לא ראויה
29.09.2020

2. אחרי מות _קדושים אמור. היא בנתה עשתה ואתה ??? (אורי )

אישה אצילה 'הקריבה חייה למען ארץ ישראל. בלי מלח קטוע ובלי צביעות. יהי זכרה ברוך. אשה גדולה בחיינו עם ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
11.10.2020

3. מספיק עם ההתלהמות נגדו (נתי חתוכה)

ד״ר פרסיקו חוקר ולמדן מעמיק ביהדות. לא צריך מיד לקפוץ ולפסול. האיש אינו שמאלני כלל ועיקר במובן הישראלי של המילה אלא הומניסט ליברל שחטאו הוא שאינו משיחי או גזעני.
תרגיעו הקשיבו והפנימו ואולי תחכימו.

דווח על תגובה לא ראויה
11.10.2020

4. לוינגר היתה אדם קיצוני (מתנחל לשעבר)

ששנאה ערבים ועשתה הרבה להכעיס. הביקורת עליה מוצדקת בלי קשר לצד הערבי.
מאנשים כמוה יצאו גולדשטיין ושורפי התינוקות. צדק פרסיקו שדיבר על זוועות. חילול השם איום ונורא.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אורון שאול והדר גולדין הי"ד צילום: באדיבות המשפחות

"צריך להחזיר את חללינו הביתה ואסור להסיר מהשולחן שום אופציה" | צפו בדיון הסוער

קרא עוד