סגור

פרופסור גמזו: "סליחה ומחילה על שלא הצלחתי למנוע סגר מלא"

פרויקטור הקורונה מתנצל בפני אזרחי המדינה על שתקופת חגי תשרי עוברת תחת סגר מלא, ומבקש להקפיד על ההנחיות. "מבקש מכל אחד ואחת מכם לקחת אחריות אישית ולהקפיד על ההנחיות של עטיית מסיכה ושמירת מרחק"

חדשות כיפה
ט בתשרי התשפא
,
27 בספטמבר, 2020 12:31
פרופסור רוני גמזו

פרופסור רוני גמזוצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יום כיפור תשפ"א יעבור על אזרחי מדינת ישראל בסגר מלא בשל התחלואה הגבוהה בנגיף הקורונה. פרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו, כתב הבוקר (א') בחשבון הפייסבוק של בית החולים איכילוב בתל אביב, אותו הוא מנהל, כי הוא מבקש את סליחתם של אזרחי המדינה על שלא הצליח למנוע את הסגר המלא. 

"יום הכיפורים, הוא זמן לחשבון נפש והתבוננות אישית, חברתית ולאומית", פתח גמזו, "גם אני, עושה חשבון נפש עם עצמי. בעת הזו של סליחה ומחילה - אבקש זאת מכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל על שלא הצלחתי למנוע את הסגר המלא; לכל אדם שפרנסתו נפגעת; שחייו הופכים קשים יותר; לכל אדם שנדרש לוותר על החופש לראות את משפחתו הרחבה וחבריו; לכל אדם שנאלץ לוותר על החופש והנופש, שהרי בעיני רבים, דוקא זאת התקופה לנוע בחופשיות ולנפוש בארץ ובחו"ל".

"סליחה גם מכל אדם בישראל, חילוני, מסורתי, דתי וחרדי על שתקופת חגי תשרי, ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות ושמחת תורה שהם תקופה מיוחדת וקדושה יהיו בעיקר מחוץ לבתי הכנסת; ששמחת ימי סוכות, ושמחת תורה יהיו מוגבלות השנה". גם מהחרדים ביקש גמזו סליחה, "סליחה מיוחדת מהציבור החרדי שראה באמירותיי ובהחלטותיי פגיעה בו, בקהילתו ובמנהגיו. כל מה שאמרתי, המלצתי או החלטתי נבע מניסיוני למנוע פיקוח נפש בכל ציבור בישראל".

גמזו הודה לצוותי הרפואה. "כמי שפועל שנים רבות במערכת הרפואית הציבורית ומאמין בה, אני יודע שכולנו בבתי החולים עושים לילות כימים להעניק את הטיפול הטוב ביותר במסירות והשקעה אין קץ ועל כך תודתי הכנה לכל הצוותים הרפואיים באשר הם".

בסיום דבריו פנה גמזו אל אזרחי המדינה וביקש מכל אחד ואחת להקפיד על הנחיות משרד הבריאות: "לפנינו עוד עבודה רבה גם בימי הסגר: להמשיך לבנות ולחזק את מערך קטיעת שרשרת ההדבקה ואת מערך הניהול ברשויות המקומיות - על ידי פיקוד העורף. יש לנו הכרח להמשיך לשפר את ההסברה ולחזק את אמון הציבור ביכולת של כולנו יחדיו וכל ישראלי בעצמו לנצח את הקורונה. אני מבקש מכל אחד ואחת מכם לקחת אחריות אישית על הבריאות ולהקפיד על ההנחיות של עטיית מסיכה ושמירת מרחק".

 

27.09.2020

1. ממש חבל! (גלגל)

נכנעת וממשלה פושעת - ממש חבל!

דווח על תגובה לא ראויה
27.09.2020

2. מה המשמעות? (ש)

סליחה בערב יום הכיפורים זה לא טקס נימוסין. אדם שדרכת לו על הרגל בטעות אתה מבקש ממנו סליחה. זו לא אותה סליחה. בקיצור לא ברורה המשמעות של הסליחה כאן. צריך סגר מלא או לא צריך סגר מלא? אתה רק מוסיף לבלבול.

דווח על תגובה לא ראויה
27.09.2020

3. סגר מלא (סגר מלא)

בסדר. יש דברים גרועים יותר מסגר. מתים בהמוניהם

דווח על תגובה לא ראויה
28.09.2020

4. גמזו נכשל, ולא ברור על מה הוא מדבר. מבקש סליחה מהחרדים שרצה לסגור רק אותם וכמה קהילות אחרות ובו זמנית מצטער על זה שלא סגר רק אותם כמה קהילות אחרות. הו (לא מספיק טוב, תתפטר)

כשלת, פנה מקום למישהו אחר. ברבש מבין הרבה יותר ממך, ובר סימן טוב הצליח לעמוד בלחצים בניגוד אליך.

דווח על תגובה לא ראויה
28.09.2020

5. לא נישכח לא ניסלח (ליזר)

גמזו אתה בובה על חוטים וזה שמזיז אותך בחר בבובה רעה כי רק ככה אפשר לגזור גזרות רעות

דווח על תגובה לא ראויה
28.09.2020

6. כל הכבוד לו!!!! (אזרח)

יש לו על זה שכר גדול מאוד בשמים!!!!????

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רוני גמזו בבית הכנסת בבני ברק צילום: נתן ווייל

רוני גמזו סייר בבתי הכנסת: "בוחנים את ההגבלות"

קרא עוד