סגור

בא לבצע בדיקת קורונה ביצהר אך כניסתו סורבה - "כי אני ערבי"

"המאבטח עצר אותי ואמר לי שאני לא יכול להיכנס פנימה כי אני ערבי", כך תיאר דוגם הקורונה את האירוע בכניסה ליישוב יצהר. גם היותו סטאז'ר לרפואה ובעל תעודות רלוונטיות לא עזרה לו והוא עזב את המקום בלי לבצע את הבדיקה לתושב שהזמין אותה

חדשות כיפה
ו בתשרי התשפא
,
24 בספטמבר, 2020 14:56

צילום: Sraya Diamant/Flash90

סטאז'ר לרפואה הגיע כדי לבצע בדיקת קורונה ביישוב יצהר אך כשהגיע לש.ג הוא לא הורשה להיכנס גם כשהסביר את מטרת הכניסה שלו ליישוב. למה? כי הוא ערבי. פאדי סיפר לחדשות 12 כי "בכניסה ליישוב עצר אותי המאבטח ואמר שהוא לא מכניס אותי כי אני ערבי".

פאדי שהצטרף למערך בדיקות הקורונה ועובד כדוגם ב'טרם רפואה דחופה', לצד עבודתו כעוזר רופא בבית חולים השרון, הגיע אתמול כדי לבצע בדיקת קורונה לאדם מהיישוב, אך כניסתו סורבה. "בכניסה ליישוב עצר אותי המאבטח ואמר לי שאני לא יכול להיכנס פנימה כי אני ערבי" מתאר פאדי את האירוע, "עניתי לו כי אני רופא, ובאתי לבדוק מטופלים. אנחנו בשנת 2020 ואני אזרח מדינת ישראל. אני כרופא לא מבדיל בין דת, גזע וצבע בעבודה שלי - והגעתי לכאן כדי לבדוק מטופלים".

למרות שהגיע ליישוב כשהוא נושא תעודת עובד, אישור עובד חיוני, אישור ממשרד הבריאות על מעבר בחינת רישוי ברפואה ורכב מסומן כדוגם קורונה, לא אושרה לו כניסה ליישוב, על אף כל ניסיונות השכנוע שלו. לדבריו, המאבטח בכניסה ליישוב סרב להכניס אותו פנימה. "הוא אמר לי שבגלל שאני ערבי זה מסוכן שהוא יכניס אותי פנימה, שיזרקו עליי אבנים. בסופו של דבר לא נכנסתי פנימה. המטופל התקשר לשאול למה לא הגעתי ליישוב וסיפרתי לו שלא הכניסו אותי כי אני ערבי", סיפר פאדי.

תושב היישוב שהזמין את בדיקת הקורונה שאל את פאדי בהודעה: "יש צפי מתי אתה מגיע ליצהר?", פאדי הסביר לו כי "לא הכניסו אותי ליצהר כי אני ערבי, אתה צריך לדבר עם קופת החולים והם יעדכנו מתי באים לדגום אותך. להדגיש שביצהר לא מכניסים דוגמים ערביים ושישלחו דוגם יהודי", ענה לו פאדי. "תודה רבה לך", סיכם המטופל את השיחה.

נכון לשעה זו לא נמסרה תגובת היישוב. 

24.09.2020

1. שתיקה רועמת (אשת שמאל זהירה ואחראית)

אני אשה. בשמאל. קוראת קבועה של האתר הזה, כי חשוב להקשיב. מעולם לא הגבתי כאן קודם. וכן, מפגינה בתביעה להתפטרות ראש הממשלה. במסיכה, בריחוק, בזהירות.
אני ושכמותי סופגים בוז ושינאה בלי סוף מטעם מקורבי ראש הממשלה. את הרבנים ״מכילים באהבה״, אותנו מקללים באיבה.
חבריי בציבור המתנחלים - ויש לי כאלה, לשמחתי - אומרים לי שאינם שונאי אדם, לא שונאי ערבים, לא מתעבי שמאל, לא גזענים.
אז חיכיתי שעה מאז שעלתה הידיעה המצערת הזאת, וכאן - קול דממה דקה.
נדמה לי שהבנתי.

דווח על תגובה לא ראויה
24.09.2020

2. מזהה בקרבנו תהליכים שהיו בגרמניה לפני שבעים שנה. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
29.09.2020

3. למגיבה מס' 1 ( א)

שעה זה לא מספיק זמן לחכות כדי לקבוע שהייתה שתיקה רועמת. לאנשים עדיין לא הייתה הזדמנות להבחין בכתבה ולהכנס אליה.
גם אני מזועזע מהמקרה (ואני מתנחל לשעבר אם זה משנה) ואני מתבייש בזה למרות שאני לא אחראי על זה.
אני חושב שאחרי שנוצרה פה אווירת אנטי מתנחלים במיוחד תגובה מס' 2 של "מתנחבלים (לפנות את יצהר)" , לאף מתנחל לא היה חשק להכנס ואפילו להגיב לכתבה כי הם הרגישו מותקפים. למרות שאני בטוח שהם היו רוצים להגיב ולמחות נגד המקרה.
נ"ב: אני לא גולש קבוע באתר לכן ראיתי את הכתבה רק עכשיו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איטום בית המחבל, הלילה צילום: דובר צה"ל

צה"ל אטם את בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל

קרא עוד