חדשות כיפה

קווי האוטובוס בבנימין הושבתו בעקבות הפיגוע

בפיגוע אמש בבנימין נפצעו שני אנשים באורח קל, אחד מהם הנהג. עכשיו מתברר כי בזירה נמצאו 11 קליעים ורק באורח נס לא אירע אסון גדול יותר. בעקבות הפיגוע הושבתו קווי האוטובוס של החברה במרחב בנימין

צילום: דובר צה"ל

החקירה בעניין פיגוע הירי אמש (ד') בבנימין מעלה כי נמנע אסון קטלני יותר, אירוע שהיה יכול לגבות חיי אדם. בסריקות שביצעו במקום כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה, נמצאו לפחות 11 קליעים בסביבת האוטובוס. שני הפצועים, נהג האוטובוס והנוסע אביחי שלי נפצעו באורח קל בלבד מרסיסים, זאת למרות שמדובר באוטובוס ממוגן ירי. בין היתר נבדק האם הירי בוצע מטווח קרוב או מאחד הבתים הגבוהים ברמאללה הצופים על הציר.

בתוך כך, איגוד נהגי אגד תעבורה מקיים היום בצהריים בסניף עטרות אסיפת הסברה לנהגים בעקבות האירוע אמש. בשל הפגישה הושבתו הקווים של החברה במרחב בנימין וכן קווים המגיעים ויוצאים מהמרחב בין השעות 14:00 ל-15:30. 

מדובר בקווים הבאים: 140, 141,142,143 ,146 ,147,149, 468 ,49 ,461,462 ,463 ,464,465 ,469 ,466 ,467, 468 ,949 ,946 ,941.

"אנחנו שואלים את עצמנו מה היה קורה עם הנהג היה נוסע קמ"ש אחד פחות. זה היה נגמר באסון. נהג פצוע הוא נהג שמסכן את הנוסעים. זו זילות החברה, התנהגות המשטרה ומשרד התחבורה כאן לא ברורים", אומר ראיד משעל, יו"ר ועד העובדים.
"אנחנו יכולים להבין את מצוקת הנוסעים היום בשל העיצומים. אבל הם חייבים להבין שאנחנו מנהלים כאן מאבק משותף", אומרים באיגוד הנהגים בכוח לעובדים. "כנראה שרק שביתה תעורר את החברות והרשויות. אי אפשר לחסוך בחיי אדם. העלויות זניחות, מדובר בסך הכל בכמה קווים שיבטיחו את התנאי הבסיסי ביותר - כל אדם שעולה לאוטובוס, יורד ממנו חי". 

"היריות הן לא האיום היחיד. מדי יום נאלצים הנהגים להתמודד עם בקבוקי תבערה ואבנים המושלכים על אוטובוסים ואין מענה לכך בשטח", אומר תם פרומוביץ, ראש משותף לענף התחבורה בכוח לעובדים. "היום הנהגים פשוט מפחדים לעלות לאוטובוסים. הפגנות והבטחות של ארגונים שונים לא יועילו פה לצערנו. דם הנהגים והנוסעים לא יהיה הפקר". 

 

עקבו אחרינו בטוויטר
11.11.2018

1. רצועות ביטחון סביב צירים שהם עורקי חיים (ידידיה שילה)

על מנת למנוע פיגועים בעתיד, יש ליישר שטח של חמש מאות מטרים מימין ומשמאל לכל הצירים, על מנת למנוע מן האויב לעשות פיגוע ולברוח. זה לא מותרות, זה כורח המציאות. השטח צריך להיות חשוף ומואר. פיגוע צריך להיות מתומחר במאחז שיהפוך ליישוב באזור שבו הפיגוע התרחש.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טראמפ ונתניהו. צילום: פלאש 90. קובי גדעון

נתניהו לוחץ על טראמפ: אפשר לפולארד לחזור לישראל

קרא עוד