סגור

הקבינט ידון בהחמרת ההגבלות. על הפרק: הכרזת מצב חירום לאומי

בעקבות התייעצויות שקיים ראש הממשלה, הוא מעוניין להעביר בקבינט הקורונה החלטה על החלת סגר כללי נרחב וסגירה של ענפים נוספים. על הפרק: הכרזת מצב חירום לאומי

חדשות כיפה
ה בתשרי התשפא
,
23 בספטמבר, 2020 13:08
ארכיון

ארכיוןצילום: נתי שוחט, פלאש 90

על רקע נתוני התחלואה החמורים שהתפרסמו לפני הצהריים (ד'), לפיהם מספר הנדבקים אמש עומד על 6,923, ומספר הנפטרים ביממה האחרונה עומד על 31 - שיאים שליליים מאז התפרצות המגפה, מעוניין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להכריז באופן מיידי על הוספת מגבלות חמורות לאלו שקיימות כבר.

גמזו: "יש נדבקים בהפגנות. אין היענות מהציבור לסגר"

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ראש הממשלה קיים התייעצות שרים. ראש הממשלה אמר שכיוון שאנו נמצאים בשעת חירום בעקבות העלייה החדה בתחלואה, הוא יבקש להעביר החלטה על סגר כללי נרחב והידוק משמעותי במגבלות באופן מיידי, וכן סגירת ענפים נרחבים במשק".

קבינט הקורונה יתכנס בשעה 14:00, והדיון בשאלות החמרת הסגר, כולל הדיון הסוער הצפוי סביב שאלות הגבלת התפילות והגבלת ההפגנות, צפויים לארוך שעות ארוכות. עוד לפני תחילת הדיון בקבינט דווח ב'כאן' כי שר הפנים דרעי נטש בזעם את לשכת ראש הממשלה, בשל הדרישה שעלתה לאסור כליל על קיום מניינים, כולל באוויר הפתוח.

בנוסף, כדי לאפשר לממשלה לבצע החמרות בסגר, חברי הקואליציה קיבלו הנחיה להישאר במשכן הכנסת, במידה ויהיה צורך לבצע שינויים בחוק הקורונה, ולאפשר סמכויות נוספות לממשלה. על פי דיווח בחדשות 12, המטרה היא לתת לממשלה אפשרות להכריז על עוצר מלא ולמנוע במידת הצורך מעבר ברכב לתפילות או הפגנות.

23.09.2020

1. התרת תפילה במקום סגור פרושה רצח ידוע מראש (שלמה )

ראוי להחליט על תפילות באוויר . רב או ראש עיר או אחר שיתיר בבית הכנסת שלו תפילה במתחם סגור- יקבע שהאחריות האישית היא עליו. ברור לחלוטין שהדבקה במתחם סגור היא בטוחה. מעטים ימותו אך דמם בראש אלה שהתירו את תפילתם במקום סגור. פשוט רצח ידוע מראש עם אחריות אישית בנזיקין.

דווח על תגובה לא ראויה
23.09.2020

2. 1 - לא מכיר מישהו שמתיר תפילה במקום סגור לפי הנחיות המומחים. מה שכן ברור זו הדבקה בהפגנות המוניות (ואת זה המומחים אמרו במו פיהם בערוצי התקשורת)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חגית משה צילום: יחצ

חגית משה היא יו"ר הבית היהודי

קרא עוד