סגור

בתי כנסת יסגרו? יתכנו החמרות בסגר

השרים ובכירי משרד הבריאות צפויים לדון הלילה ומחר בהגבלות חדשות. על הפרק: צמצום מקומות העבודה הפתוחים, רק בעלי היתר יוכלו לנסוע בכבישים, סגירת חנויות ואולי גם סגירת בתי כנסת. גנץ: "נדרשת אחריות אישית בכדי שלא נזדקק להדק את הסגר"

חדשות כיפה
ב בתשרי התשפא
,
20 בספטמבר, 2020 21:18
סגר בראש השנה

סגר בראש השנהצילום: Yossi Aloni/Flash90

ראש השנה מאחורינו, הכבישים היו ריקים כמעט לגמרי, ומחר (ב') אזרחים רבים יחזרו למקומות העבודה שלהם כמעט כרגיל ועל אף הסגר שהחל בצהריי יום שישי. לפיכך, צפויה החמרה נוספת בהגבלות. אם וכאשר יתקבלו החלטות חדשות, הן ייכנסו לתוקף רק לאחר יום הכיפורים בשל הקשיים הפוליטיים הרגילים והצורך בישיבת קבינט, ישיבת ממשלה ותיקון תקנות.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הבריאות, יולי אדלשטיין, הבהירו כי ייתכן שיהיה צורך בהגבלות חמורות יותר, אך למרות ההבהרות, קבינט הקורונה לא צפוי להתכנס מחר ומעריכים כי ראש הממשלה יכנס את קבינט הקורונה רק ביום שלישי כדי לקבל החלטות על החמרת הסגר. על הפרק עומודות מספר הגבלות: צמצום מקומות עבודה לא חיוניים, קביעה שרק בעלי היתר בכתב יוכלו לנוע בכבישים, וכן אפשרות לסגירת חלק מהחנויות בקניונים ובשווקים, וגם שאלת האכיפה בבתי הכנסת ובהפגנות. נראה מערכת החינוך תישאר סגורה לפחות לשלושת השבועות הקרובים. במקביל, מופעל לחץ לפתוח את הגנים לגילאי 3-0.

ובתוך כך, שר הביטחון בני גנץ, קיים הערב ביחד עם שר החוץ גבי אשכנזי ושר המדע יזהר שי דיון טלפוני והערכת מצב, עם פורום מומחים בנושא תחזית העלייה בתחלואה.

גנץ אמר בסיום הדיון, כי ההתפשטות בתחלואה מדאיגה, ובשל כך נדרש מכל אזרחי המדינה לגלות קודם כל אחריות אישית על עצמם ועל הקרובים להם, ולציית להנחיות תוך דגש על הימנעות מהתקהלויות ועטיית מסיכות. גנץ אמר, כי אם לא תהיה היענות להוראות, לא יהיה מנוס מלהדק את הסגר בכדי למנוע את התפשטות התחלואה, למנוע פגיעה ביכולת הספיקה של בתי החולים וסגירה לאורך זמן של המשק כולו."

גנץ עדכן גם על המשך התקדמות המאמצים של מערכת הביטחון בהעלאת מספר הבדיקות, תגבור מערך קטיעת שרשראות ההדבקה הצפוי וכן על קידום שיתוף הפעולה עם הרשויות המקומיות וסיוע למבודדים בקצה. לצד זאת, נערכים במערכת הביטחון לקלוט אלפי אזרחים נוספים שיזדקקו להיכנס לבידוד במלוניות ולסיוע בבתיהם.

 

20.09.2020

1. יהודים שיתפללו ביום הכפורים תוך שהם עוברים עברת רציחה- תחמושת לאנטישמיות (לא תרצח)

חפשו בגוגל:
מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה מסמך מספר 177 13.09.20
מאפייני הפעילות האנושית בחללים סגורים משפיעים על סיכון ההדבקה

דווח על תגובה לא ראויה
21.09.2020

2. כשהחילוניפ ירקדו בבית אז אנ7 נתפלל בבית. אנטישמים. (מני)

דווח על תגובה לא ראויה
21.09.2020

3. "גם לי גם לך לא יהיה" (שוחרת השוויון ממשפט שלמה)

מני,
אתה תובע את זכותך לשוויון עם חלונים גם ברצח ?!. האם זה נחוץ לך כל כך שבפעם הראשונה בתולדות העם היהודי יהודים יתפללו ביום הכפורים תוך שהם עוברים עברת רציחה?
חוץ מזה, נפתית והאמנת לתעמולה בדבר הרבה חלונים שמשגרים וירוסים אל חפים מפשע, אבל אין לך ולאף אחד הוכחה שבאמת יש רבים כאלה. התעמולה הזאת נועדה לצדוק עצמי כוזב, כנהוג אצל פושעים.

דווח על תגובה לא ראויה
21.09.2020

4. פושעים שמאלנים (הנוק)

לאסור על הפושעים השמאלנים להפגין בזמן סגר ולסגור גם בתי כנסת מנדבליט תהיה קצת יהודי או שתוריד את הכיפה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מצא בתי כנסת בסביבה
אלחנן גלט ויוסי סוקניק  צילום: כיפה

בכירי עמותות החינוך הדתי בראיון משותף לכיפה: "ללא התקציב, התלמיד הדתי יפסיק ללמוד ליבה או ילך לחינוך הממלכתי"

קרא עוד