סוכלה הברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים בכלא "גלבוע"

הותר לפרסום: חטיבת המודיעין ובלשי יחידת 'דרור' של שירות בתי הסוהר, תפסו חולייה שניסתה להבריח טלפונים סלולאריים לתוך בית סוהר ביטחוני בצפון. כתבי אישום הוגשו נגד המעורבים בפרשה

חדשות כיפה 17/09/20 12:23 כח באלול התשפ

סוכלה הברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים בכלא "גלבוע"
חברי חוליית ההברחה נתפסו, צילום: דוברות שירות בתי הסוהר

חטיבת המודיעין של שב״ס הצליחה ׳ליירט׳ לפני חודש וחצי, תכנון של חולייה מאזור טולכרם-שכם, להבריח טלפונים סלולאריים באמצעות רחפן, לתוך בית הסוהר 'גלבוע' לאסירים ביטחוניים המשתייכים לג'יהאד האסלאמי. היום הוגשו חמישה כתבי אישום נגד החשודים בפרשה. 

עיקר הפרשה החל ב-28 ביולי, כשבלשי יחידת ׳דרור׳ של חטיבת המודיעין בשב״ס, בשיתוף כוחות של סוהרי מחוז צפון ויחידת 'גלבוע', נפרסו במארבים ותצפיות במספר מוקדים סביב בית הסוהר גלבוע. בסביבות השעה 22:30 הגיע רכב חשוד והחל נוסע סביב המתקן במה שנראה כמו ׳סיור לבחינת השטח׳ לעיני תצפיתני המארב.

החוליה ניסתה להבריח אלפונים סלולאריים באמצעות רחפן

החוליה ניסתה להבריח אלפונים סלולאריים באמצעות רחפןצילום: דוברות שב"ס

בתום סיור השטח שביצעו החשודים ברכב, הם נכנסו לשטח פתוח הפונה לשדות של קיבוץ בית השיטה. בלשי יחידת ׳דרור׳ החלו בסריקות שקטות בשטח הגדול בסיוע יחידת הרחפנים של משטרת ישראל. רחפני המשטרה סרקו מגובה באמצעות מצלמות תרמיות את האזור והכווינו בחושך את הכוחות בשטח עד שאלה איגפו את הרכב והחשודים בו, דקות לפני הפעלת רחפן לכיוון בית הסוהר.

מפקד הכוח נתן את האות והבלשים הפתיעו את החשודים ותפסו אותם בהכנות להברחת הטלפונים. 
נתפסו שלושה חברי חוליה, שניים אסירים לשעבר המשתייכים לג'יהאד האסלאמי והשלישי לפתח ולכולם רקע פלילי או ביטחוני. שלושת החשודים נתפסו ברכב עם לוחיות זיהוי משוכפלות שבתוכו נמצאו גם סמים מסוגים שונים. בסיוע שוטרי משטרת בית שאן, בוצעו סריקות מקיפות שנמשכו עד לבוקר למחרת  ונמצא הרחפן יחד עם שישה טלפונים שהיו מיועדים להחדרה לשטח בית הסוהר. 

מכשירי הטלפון הסלולאריים שנתפסו

מכשירי הטלפון הסלולאריים שנתפסוצילום: דוברות שב"ס

במהלך המעצר עלה חשד שאסירים מתוך כלא ׳גלבוע׳ פעלו ישירות מול חברי החולייה שנתפסה ועל כן בוצעו פעולות נוספות על מנת לאתר את האסירים. במבצע לילי, בוצעה פריצה שקטה  לתוך אגף הג'יהאד האסלאמי בבית הסוהר גלבוע ע״י בלשי 'דרור' ויחידת ימ״ז מחוז צפון בשב"ס. הכוחות נכנסו לאגף ופרצו לתא בעקבות מידע מודיעיני שם תפסו אסיר ביטחוני המדבר בטלפון בזמן אמת. האסיר נעצר במקום והועבר להמשך טיפול חקירתי.

משירות בתי הסוהר נמסר כי חטיבת המודיעין של השב"ס עושה לילות כימים, בדגש על תקופה מורכבת זו של מאבק בנגיף קורונה, בכדי למנוע פשיעה מתוך ואל בתי הסוהר. גם במהלך תקופת החגים המתקרבת ומתוך הבנת הרגישות המאפיינת אותה ואת תקופת הסגר, ימשיכו בעבודה מקצועית ונחושה להגנה על ביטחון תושבי המדינה.
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר