סגור

סערת אומן| השר אלקין: "אוקראינה הודיעה שלא תאפשר כניסת ישראלים"

ראש צוות השרים למתווה הטיסות לאומן ביקש מהחסידים שנסעו לאומן לחזור ארצה והסביר: "האוקראינים הודיעו שלא יאפשרו לא כניסה דרך מעברי גבול ולא שום משלחת מצומצמת"

חדשות כיפה
כח באלול התשפ
,
17 בספטמבר, 2020 10:20
טסים לאומן? לא השנה. למצולמים אין קשר לכתבה

טסים לאומן? לא השנה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: פלאש 90

בזמן שמאות חסידים צובאים על גבולות אוקראינה, הודיע השר להשכלה גבוה והמים זאב אלקין, כי לא תותר כניסת ישראלים. אלקין, שעומד בראש צוות השרים למתווה הטיסות לאומן, ביקש מהמתפללים שכבר נסעו לחזור ארצה. 

"למרות מאמצים רבים שנעשו כדי לסייע לישראלים שניסו להיכנס לאוקראינה דרך בלרוס או מולדובה הגיעה הבוקר תשובה סופית שלילית משלטונות אוקראינה. אוקראינים הודיעו שלא יאפשרו לא כניסה דרך מעברי גבול ולא שום משלחת מצומצמת. אני קורא לאזרחינו לחזור לארץ ולהישמע להנחיות הבידוד בחזרתם. שנה טובה", צייץ אלקין בחשבון הטוויטר שלו. 

בתוך כך, עשרות חסידי ברסלב ובני משפחותיהם תקועים מאז אמש (יום ד') בנמל התעופה בקישינב שבמולדובה, שאליה הגיעו דרך טורקיה כדי להמשיך לאומן שבאוקראינה - אך כניסתם סורבה. עם ההודעה על כך פרצו הפרות סדר במקום.

כזכור, הממונה על הקורנה פרופסור רוני גמזו שיגר מכתב לנשיא אוקראינה ובו ביקש ממנו למנוע את כניסת החסידים לארצו. המכתב עורר סערה גדולה ואף גרם להתפרצות אנטישמיות באוקראינה. בעקבות כך מינה ראש הממשלה נתניהו צוות שרים שייבחן את מתווה הטיסות והציב בראש הועדה את השר אלקין. 

17.09.2020

1. כל הכבוד (ש)

ברוך השם יש מדינות בעולם גם במזרח אירופה שיודעות לקחת אחריות. בושה שאצלנו ערב הימים הנוראים ראש הממשלה ושריו מסתתרים מאחורי שליטים של מדינות זרות. בושה וחרפה. לצערי, שלטונות מולדובה כנראה יחזירו את חסרי האחריות שנסעו לפני ראש השנה. אני מקווה שהמשטרה תדע לאכוף עליהם בידוד במהלך ראש השנה וביום הכיפורים.

דווח על תגובה לא ראויה
17.09.2020

2. רוצים לחזור, אבל אין טיסות. היכן הממשלה ? היכן המפלגות החרדיות ? מפקידים יהודים. (אזרח יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.09.2020

3. תגובה ל1 (חי)

לדבר בכבוד בבקשה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

למנייני החצרות - סדר תפילה ממוקד ליום כיפור

קרא עוד