סגור

הוקם מתחם תת קרקעי חדש בבילינסון: יקלוט חולי קורונה מהצפון

הפרויקט, שעלותו נאמדת ב-36 מיליון שקל, יכול להכיל יותר מ-200 חולים ומונשמים בכל זמן נתון. המתחם צפוי לקלוט חולי קורונה מהפריפריה, כשכבר מחר יגיעו 40 חולים מבתי חולים בצפון

חדשות כיפה
כז באלול התשפ
,
16 בספטמבר, 2020 18:32
נתחם התת קרקעי בבית החולים בילינסון.

נתחם התת קרקעי בבית החולים בילינסון.צילום: אלי לוי ELP

מחר (ה') יפתח מתחם האשפוז התת קרקעי לחירום בבילינסון מקבוצת שירותי בריאות כללית הכולל 206 מיטות אשפוז. במתחם צפויים להיקלט  מחר כ-40 חולים מאזור הצפון במסגרת מבצע ״ערבות הדדית״, להעברת חולי קורונה מבתי חולים בפריפריה אל המרכז. 

הקמת הפרויקט נאמדת בסך של 36 מיליון שקלים, וצפויה לכלול: 206 מיטות אשפוז, 200 עמדות הנשמה, 4 מרכזי בקרה ושליטה לרפואה מרחוק עם מצלמות במעגל סגור ומערכות זרימת אויר בלחץ שלילי, כשיותר ממאה אנשי צוות יאיישו את המתחם. 
 
מתחם האשפוז התת קרקעי בבית החולים בילינסון, יכול להכיל 206 חולים קשים ומונשמים. הבנייה הושלמה בזמן שיא של כחודשיים. במבצע מורכב, נבנו בשתי קומות החניון התת קרקעי של בילינסון ארבע מחלקות טיפול נמרץ. בניית בית החולים לקורונה נעשתה על ידי אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון.

206 מיטות אשפוז. המתחם התת קרקעי

206 מיטות אשפוז. המתחם התת קרקעיצילום: אלי לוי ELP

המתחם משתרע על פני 5,000 מ"ר. הקמת מחלקות החירום בחניון בית החולים בילינסון מאפשר מוכנות כפולה – טיפול בחולי קורונה קשים במתחם נפרד והמשך תפקוד של בית החולים תוך שמירה על סטנדרט רפואי לכלל המטופלים בבית החולים. 

התשתית שהקים משרד הביטחון עבור בילינסון, תאפשר פתיחה מהירה של בית חולים ממוגן, בכל מצב חירום. בבית החולים החדש לקורונה הוכשרו 20 עמדות לביצוע דיאליזה לחולי קורונה, כמו גם האפשרות לשימוש במכשיר אקמו (חמצון חוץ גופי).רכב "ספארי" מיוחד יפנה את החולים למתחם בית החולים לחולי קורונה.

200 עמדות הנשמה

200 עמדות הנשמהצילום: אלי לוי ELP

ההכנות המאסיביות כללו בנוסף, הקמה של תשתיות טכנולוגיות ל"רפואה מרחוק", הקמת מרכזי שליטה ובקרה בהם מותקנים אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומערכות משולבות וידאו וקול ליצירת קשר עם החולים מרחוק ולניהול מיטבי של המחלקות ללא מגע יד אדם, במטרה לשמור על בטיחות הצוות. המערכות השונות מנטרות את תנועת החולים ומצבם הרפואי. כל המידע הרפואי כולל ממכשירי ההנשמה והניטור, זורמים ישירות לתיק הרפואי הממוחשב.

מי שינהל את מתחם האשפוז התת קרקעי, הוא ד"ר מאור ממן, סגן מנהל המרכז רפואי רבין: "נרתמנו למשימה לאומית המחייבת הכנות מאסיביות בזמן קצר מאוד, למתן טיפול רפואי איכותי לחולי קורונה קשים ומונשמים. עם השלמת עבודות הבינוי בניצוחו של משרד הבריאות, והקמת בית החולים התת-קרקעי, בית חולים בילינסון ערוך לתת טיפול למאות חולי קורונה, בסטנדרטים רפואיים מהגבוהים בעולם. כל זאת תוך המשך תפקוד מלא של בילינסון, שימשיך להעניק טיפול רפואי איכותי ומצוין למטופלים שאינם חולי קורונה".

עלות הפרויקט נאמדת ב-36 מיליון שקל

עלות הפרויקט נאמדת ב-36 מיליון שקלצילום: אלי לוי ELP

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יקבלו חסינות? הרבנים הראשיים.  צילום: פלאש 90

הצעת חוק: חסינות לרבנים מפני העמדה לדין פלילי

קרא עוד