סגור

רבני צהר לנתניהו: "הקדם את שעון החורף"

ארגון הרבנים פנה לנתניהו בבקשה לקצר בחודש את שעון הקיץ, כדי לעזור למניינים שיתקיימו בחוץ להתפלל בשעות פחות חמות: "צו השעה מחייב אותנו לשמור על בריאות הצמים"

חדשות כיפה
כו באלול התשפ
,
15 בספטמבר, 2020 8:53
יו"ר צהר - הרב סתיו.

יו"ר צהר - הרב סתיו. צילום: פלאש 90

ארגון רבני צהר שיגר מכתב לראש הממשלה נתניהו בבקשה שייקצר את שעון הקיץ למוצאי השבת שלפני יום כיפור, זאת במקום התאריך המקורי למעבר לשעון החורף ב-10 באוקטובר. הבקשה הגיעה בעקבות הטלת הסגר וההגבלות שיגרמו לאלפי ישראלים להתפלל במניינים בשטחים פתוחים. רבני צהר טוענים כי הקדמת שעון החורף תעזור בקיום התפילות בשעות נעימות יותר. 

"השנה, אלפי בית ישראל יתפללו תחת כיפת השמים בעודם צמים את צום יום הכיפורים", נטען במכתב, "הקדמת שעון החורף תקצר את משך השהות של המתפללים בחוץ ותקל על הצום ועל התפילות. בשנה זו בה ערך שמירת הבריאות זוכה לתשומת לב רבה, שמירה על שלום הצמים על ידי הזזת השעון הינה חשובה ביותר".

לטענת הארגון, מהלך של הקדמת שעון החורף, צפוי להועיל לא רק למתפללים, אלא גם להפחתת ההתקהלויות בשעות היום במהלך השבועות שהשעון יוקדם.

הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר אמר: "החלטות הממשלה על הגבלות תפילה בבתי הכנסת יאלצו מאות אלפים להתפלל בחוץ, כדי להקל על ציבור הצמים יש לאפשר כמה שיותר שעות קרירות, למרות האתגר החוקתי אני סמוך ובטוח כי צו השעה מחייב אותנו לשמור על בריאות הצמים במהלך יום הכיפורים ומקווה שממשלת ישראל תרתם לביצוע המהלך".


להורדת הקובץ

 
 

15.09.2020

1. שטויות, לא? (?)

ממילא צמים בין שקיעת השמש לצאת הכוכבים. זה יפה שהרבנים מייחסים לנתניהו כוחות על להשפיע על גרמי השמים.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2020

2. לא מצליח להבין (ש)

אני מתפלל ביום הכיפורים כבר שנים במניין ותיקין. השעה של הזריחה לא משתנה. מי שרוצה להתפלל בשעות נעימות יכול להצטרף מה הבעיה? ולמה להתחיל את התפילה בשמונה? אפשר להתחיל בשבע אם זה חשוב למישהו. זה שיעברו לשעון חורף יומיים לפני כן, מה זה משנה? הגבאים פשוט יכולים להקדים את התפילה בשעה. פשוט לא מובן.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2020

3. בקשה מביכה. נראה שמדובר בספין (יחצנות)

אולי כדאי גם לקבוע בחוק את שעות התפילה?

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2020

4. לא הבנתי (גיל)

שעות השהות בשמש לא ישתנו אם יוקדם שעון החורף

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2020

5. הגיון הפוך (לא מבין)

אם יקדימו שעון חורף, אז הם יקדימו את שעת הזריחה בשעה. התוצאה תהיה שתפילות הבוקר יתקיימו בשיא החום, או שיצטרכו להקדים את התפילות בשעה. קצת מתימטיקה חברים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד