סגור

הממשלה אישרה: מערכת החינוך תיסגר רק בשישי

שרי הממשלה אישרו את הדחייה בסגירת מערכת החינוך מיום רביעי ליום שישי, ערב ראש השנה. שר החינוך גלנט בירך על ההחלטה ואמר: "ילדי ישראל הם העתיד שלנו - אמשיך לדאוג לבריאותם ולחינוכם"

חדשות כיפה
כד באלול התשפ
,
13 בספטמבר, 2020 17:17
בתי הספר ימשיכו לפעול עד יום שישי. אילוסטרציה

בתי הספר ימשיכו לפעול עד יום שישי. אילוסטרציהצילום: shutterstock

למרות התכנון המקורי והרצון של הממונה גמזו לסגור את מערכת החינוך כבר מיום רביעי, הלחץ של שרי הממשלה והציבור הוביל לדחייה בסגירת מערכת החינוך ליום שישי, ערב ראש השנה. שר החינוך יואב גלנט אמר עם תום ההצבעה בה הוחלט על הדחייה כי הוא "מודה לראש הממשלה ולחבריי השרים על אישור הצעתי להמשיך בלימודים עד יום ו׳, ערב ראש השנה. ילדי ישראל הם העתיד שלנו - אמשיך לדאוג לבריאותם ולחינוכם".

כרגע מסתמנת הקלה בתכנית של משרד הבריאות לחגים שתעלה להצבעה בישיבת הממשלה בשעה הקרובה. מרבית הוויכוחים בישיבת השרים נרשמים סביב סוגיות ההפגנות בסגר, הגבלת התנועה של 500 המטרים, פעילות המגזר הפרטי ומתווה בתי הכנסת. 

השר רפי פרץ טען במהלך הדיון כי יש צורך בקבלת החלטות שלא תפגע באמון הציבור בממשלה, והוסיף כי "כל הציבור צריך לקחת חלק במאמץ למיגור המגיפה. אם זה אומר פחות מתפללים בבתי הכנסת, ואם זה אומר פחות מפגינים בירושלים. אין שום הבדל ביניהם. פיקוח נפש קיים בבתי הכנסת ובהפגנות". 

 

13.09.2020

1. רק רוצה להבין - האם ביום שישי יהיו לימודים או לא? (תמר)

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2020

2. ועוד שאלה: מה לגבי הגנים הפרטיים והמטפלות הפרטיות? (תמר)

האם גם הם צריכים להיות מושבתים?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה בניו יורק צילום: shutterstock

בית המשפט העליון בארה"ב אסר הגבלות על תפילות בניו יורק

קרא עוד