סגור

מנדלבליט שוקל להוציא את נתניהו לנבצרות "מהותית"

בניגוד להודעתו משבוע שעבר כי אין צורך בנבצרות בשל ניהול משפטו, בשעות האחרונות דן היועץ המשפטי לממשלה האם באמירותיו של ראש הממשלה אין כדי הוצאתו לנבצרות מהותית. בליכוד זועמים.

חדשות כיפה
כ באלול התשפ
,
09 בספטמבר, 2020 21:13
מנדלבליט. שוקל להוציא את נתניהו לנבצרות

מנדלבליט. שוקל להוציא את נתניהו לנבצרות צילום: Tomer Neuberg/FLASH90

בשעו האחרונות מקיים היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דיונים עם צמרת משרדו, לגבי האפשרות להכריז על נבצרות ראש הממשלה. הדיווח של "הארץ" מגיע ברקע חילופי הדברים הקשים הערב בין נתניהו, הפרקליטות ומנדלבליט.

בשבוע שעבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי הוא סבור שראש הממשלה יכול להמשיך לכהן בתפקידו, ולא לצאת לנבצרות, וכי העניינים הטכניים של ניהול המשפט לא אמורים להשפיע על כך. כל זאת בכפוף להסדר ניגוד העניינים שימנע ממנו לעסוק בנושאים הקשורים למערכת החוק והמשפט, ובכך להשפיע על המשפט המתנהל נגדו.

הנבצרות אותה בוחן מנדלבליט היא נבצרות "מהותית" שלפי הטענה מגיעה בעקבות דבריו של ראש הממשלה נגד הפרקליטות שלכאורה נתפסים כניסיונות להכשלת ההליך המשפטי.

במשרד המשפטים פרסמו הודעה בשמו של מנדלבליט, בה לא הוכחשה הדיווח אודות הדיונים בנושא. "אנו מבהירים כי עמדתו המשפטית של היועץ המשפטי לממשלה בסוגיית הנבצרות, כפי שנמסרה לבג"ץ וכפי שנמסרה רק לפני מספר ימים בנאום היועמ"ש בטקס פתיחת שנת המשפט - בעינה עומדת", נכתב בהודעה. "מעבר לכך לא נתייחס לדיונים פנימיים וכל פרסום בעניין זה הוא באחריות המפרסם בלבד".

בעקבות הפרסום, נשמעו קולות זועמים בליכוד, ובראשם חבר הכנסת שלמה קרעי שאמר: "אם מנדלבליט יעז לקבוע דבר לא חוקי ושערורייתי שכזה, הפגנות בלפור יראו כאין וכאפס לעומת מה שיהיה כאן. לא נשאיר זכר ממפלגת צלאח א-דין. נפרק ונרכיב מחדש. אני הנהג של ה- D9".

09.09.2020

1. בשם הדמוקרטיה (יוסי)

אני לא מבין .בשם הדמוקרטיה מותר לאשר למפגנים להפגין .אך כשביבי אומר משפט שלוא מוצא חן בעיני אנשים מסויימיםאז זה כבר לא בשם הדמוקרטיה .אני למדתי שהרמוקרטיה שווה לכולם בפני החוק.

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2020

2. אם למישהו היה ספק (גל)

שמנדלבליט מונע ממניעים אישיים ונקמניים

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2020

3. כתבי אישום (אוריאל)

אני בתור אזרח לא מבין איך ראש ממשלה עם 3 כתבי אישום לא הולך הביתה. ורק מפחיד אותנו שכולם רודפים אותו.

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2020

4. הגיע הזמן (ש)

אנחנו לא חיים בבריטניה. אילו ראש הממשלה היה מודיע שהוא עומד תחת כתב אישום ולכן גם אם יש לו ביקורת רבה על הפרקליטות הוא מנוע מלעסוק בכך ואף כל אדם אחר הכפוף לו בתנועת הליכוד מנוע מלעסוק בכך ולכן הוא משאיר את ניהול המערכת המשפטית והמשטרה בידיהם של אנשים אחרים, ניחא. ברור לגמרי שזה איננו המצב ולכן כבר מזמן היה צריך להודיע לנתניהו שעליו לפנות את מקומו ויפה שעה אחת קודם. אינני מבין למה מנדלבליט מחכה.

דווח על תגובה לא ראויה
10.09.2020

5. בתי משפט (בויבוי)

תוציא את עצמך לניבצררות יחתיכת חלאה מזוהמת

דווח על תגובה לא ראויה
10.09.2020

6. ביבי בגד בשתיים משלוש נשותיו ובנו הלך לזונה. טוב שהוא עוזב. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרב מיכאלי צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

היום: הפריימריז לראשות מפלגת העבודה

קרא עוד