סגור

הורי ילדי הגנים וכיתות א' יורשו לשהות עם הילדים בימי ההסתגלות, במעונות מתנגדים

בהחלטת שר הבריאות אדלשטיין - הורי תלמידי הגנים וכיתות א' יוכלו להיכנס לכיתות בימי ההסתגלות. במעונות הפרטיים מתנגדים: "קוראים למקבלי ההחלטות לא לסכן את הצוותים החינוכיים במעונות היום"

חדשות כיפה
י באלול התשפ
,
30 באוגוסט, 2020 13:54
השר אדלשטיין

השר אדלשטיין צילום: Olivier Fitoussi/Flash90     

לאחר התייעצות עם אנשי המקצוע, הנחה הבוקר (א') שר הבריאות יולי אדלשטיין, לאפשר להורי ילדי הגנים ותלמידי כיתות א' להיכנס לכיתות בימי ההסתגלות. במכתב ששלח למשרד החינוך, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, נכתב כי: "לאור הצורך לאזן בין השיקול של מניעת הדבקה בקורונה, והצורך לאפשר הסתגלות מתאימה לילדים רכים, שבנו ובחנו את הנושא. לאור הסיכון הנמוך  לתחלואה במסגרות אלה, המסתמך על נתוני משרד הבריאות, נתונים מהעולם, והעובדה שמסכות ושמירת מרחק והיגיינה מספקות הגנה מצויינת כנגד הדבקה".

גמזו דורש כי שנת הלימודים לא תיפתח בערים אדומות: שר החינוך מתנגד

להלן הנחיות משרד הבריאות לתהליך ההסתגלות:

•    ההסתגלות תיעשה בתוך הגן/כיתה  בקבוצות של עד 6 הורים בכל קבוצה קבועה, באופן מדורג כך שבכל עת, לא ישהו יותר מ-6 הורים קבועים בגן/כיתה בו זמנית.    

•    במהלך ההסתגלות יש להקפיד על כללי בטיחות: שמירת מרחק של 2 מטר בין כל המשתתפים וכן עטיית מסיכה ושמירה על כללי היגיינה נדרשים. 

•    ההורים יוכלו להישאר, מעבר לכך,   בחצר הגן/בית הספר , תוך הקפדה על שמירת כללי הבטיחות, בדומה לכללי הבטיחות בתוך המסגרת 

•    בנוסף, לגננת /מורה יהיה שיקול דעת לגבי ילדים עם קשיי הסתגלות, וסמכות להחליט במידה והדבר יידרש, על אופן ליווי הילדים על ידי הוריהם מעבר לאמור. 

שר הבריאות אדלשטיין אמר כי "כהורה שבעבר ליווה ילדים עם כניסתם לגנים ולכיתה א', אני יודע עד כמה הרגע הזה חשוב לילדים ולהורים. לכן פעלתי על מנת שלא נפגע ברגע החשוב הזה שילווה את הילדים וההורים כל חייהם, ונעשה הכל כדי לאפשר פתיחת שנה טובה ונעימה לכולם. אני שמח שמצאנו פתרון שיאפשר שמירה על בטיחות הילדים, ההורים ואנשי הצוות, אך לא ימנע מההורים את הזכות להכיר את סביבת הלימוד של ילדיהם ואת הצוותים החינוכיים, ולא ימנע מהילדים את נוכחות ההורים, בשעה שהם זקוקים לה יותר מכל".

במעונות מתנגדים: "לא לסכן את הצוותים החינוכיים"

בהתאחדות המעונות הפרטיים הביעו התנגדות להחלטה. יניב בר אור, יו"ר התאחדות מעונות היום הפרטיים, אמר כי "אנו מבינים ללב ההורים הרוצים ללוות את הפעוטות בימים הראשונים לגן, למרות זאת ולאור סכנות הקורונה אנו מתנגדים לליווי של הורים לגן. מספיק הורה אחד שיגיע ויתברר שיהיה חולה בקורונה בכדי להכניס לבידוד את כלל ילדי הגן, בני משפחותיהם והצוותים שלנו".

לדברי בר-אור, "אנו מבינים את החשש והרצון ללוות את הילדים אבל במערכת השיקולים וראיית טובת כלל הילדים עדיף שהפרידה מהפעוט תעשה מחוץ למתחם הגן. אנו קוראים לכלל הפעוטונים לעשות כן ולמקבלי ההחלטות לקבל החלטות מושכלות ומחושבות ולא לסכן את הצוותים החינוכיים במעונות היום".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

בלבול קורונה: רק 17% מבינים את ההנחיות

קרא עוד