סגור

באוקראינה החלו לאפשר את כניסת החסידים שעוכבו בנמל התעופה

32 חסידים, בתוכם גם ילדים רבים, עוכבו בקייב ובאודסה ללא מים ואוכל ובהשגחה מתמדת של חיילים אוקראינים. מיקי זוהר תוקף: "אלפים כבר נוסעים ללא פיקוח וללא היערכות של המדינה. השנאה לחרדים מעוורת את כולם". בהמשך החלו הרשויות להכניס את המעוכבים, לאחר בדיקות קורונה

חדשות כיפה
ז באלול התשפ
,
27 באוגוסט, 2020 13:49
חסידים בדרך לאומן. ארכיון

חסידים בדרך לאומן. ארכיוןצילום: Avi Dishi/Flash90

לאחר שהובהר כי ממשלת אוקראינה לא תכניס לשטחה תיירים עד ליום כיפור, עשרות חסידים שהזדרזו להגיע לאוקראינה לפני ספטמבר, כדי לשהות בקבר רבי נחמן באומן במהלך ראש השנה – עוכבו בשדה התעופה באודסה. בשעות הערב החלו הרשויות באוקראינה לאפשר את כניסת החסידים לתחומי המדינה, בכפוף לבדיקות קורונה.

השר אדלשטיין לשר הבריאות האוקראיני: אל תחששו לאסור כניסת ישראלים - לא תצטיירו כאנטישמים

32 החסידים, בתוכם גם ילדים רבים, שעוכבו בימים האחרונים בנמלי התעופה שבאודסה ובקייב ישנו בלילה בשדה התעופה, וסיפרו כי נותרו ללא מזון – והיו בהשגחה של חיילים אוקראינים לאורך כל הזמן.

מיקי זוהר, שתקף את פרופסור גזו על מכתבו לנשיא האוקראיני לא להרשות לחסידים להיכנס, מיהר להגיב לעיכוב החסידים: "‏אחרי שחטפתי ביקורת על עניין הנסיעה לאומן, עמדתי מתבהרת כנכונה. במקום להיערך לנסיעה מבוקרת ומפוקחת של מאמינים ולהפחית את מספר הנוסעים מ 25,000 ל 6,000 תחת השגחה קפדנית, אלפי אנשים כבר נוסעים לשם ללא פיקוח וללא הערכות של המדינה. צריך לומר את האמת: השנאה לחרדים פשוט מעוורת את כולם".

כזכור,לאחר מכתבו של הממונה על הקורונה, רוני גמזו, ממשלת אוקריאינה קבעה כי תיירים לא יורשו להיכנס לשטחה כדי למנוע הדבקה, אולם המכתב נשלח ללא ידיעת נתניהו וגנזו נאלץ להתנצל. חברי הכנסת והשרים החרדים התרעמו על הקביעה של גמזו כי זה יגרום להתפרצות לא מבוקרת וטענו כי הוא מתנגד למנהגים דתיים וציינו כי גם בהקלות על בתי הכנסת גמזו מקשיח עמדות. 

יו״ר ימינה נפתלי בנט מיהר לצאת להגנתו של פרוייקטור הקורונה: "שרי ממשלת ישראל, תנו לגמזו לעבוד! ‏הממשלה מינתה את פרופ׳ רוני גמזו לפרוייקטור הלאומי נגד הקורונה. ‏ומאז, במקום לעזור לו, שרי הממשלה מתדרכים נגדו, קושרים את ידיו ותוקפים אותו בתקשורת ללא הרף. ‏הפסיקו לתקוע לו מקלות בגלגלים. תנו לו לעבוד!".

27.08.2020

1. הבוז למדינה של הטסים לאומן מעוורת את עצמם. (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2020

2. נסיעה לאוקראינה (שאול)

אז מיקי, למה שלא תארוז, ותצטרף לכל אותם "רבבות " המקיימים מנהג ולא מצווה ?

אין סיכון שם, אין סיכון בחזרה, תוכיח שאתה עומד איתם באש ובמים ובמחלה ובמחסור.

למה רק מעל גלי האתר והעיתונות ?

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2020

3. אני לא שונא חרדים (רק את מיקי זוהר)

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2020

4. שוב קשקשנות (ש)

מבית המדרש של מיקי זוהר. מה הקשר לחדדים ולשנאת חרדים? יש גם לא מעט חילונים שנוסעים ורוב החרדים לא נוסעים לשם. אז מה אתה רוצה? שוב להסית ולפלג. כל אדם שפוי מבין שזה לא זמן לנסוע לאומן בראש השנה. אבל גם מי שלא מבין. נשיא אוקראינה אמר לא לבוא, אז לא באים. ומי שבא שיעצרו אותו. בסוף העקשנים האלה יבלו את ראש השנה בבית המעצר מה אפשר לעשות? עם עיקש תתעקש.

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2020

5. לומר שמי שנוסע לשם זה "חרדים" זה מנותק מהמציאות... (Y)

דווח על תגובה לא ראויה
27.08.2020

6. יאלצו לעשות את ראש השנה עם האישה והילדים. (אבא תרחם )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנט מתקרב לנתניהו צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

סקר מנדטים חדש: הפער בין הליכוד לימינה מצטמצם

קרא עוד