משה ליאון באזכרת הרב קוק: "מרן הרב ראה בירושלים סמל של אחדות האומה"

בעיריית ירושלים ערכו טקס אזכרה מיוחד לזכרו של הרב קוק, במלאות 85 שנים לפטירתו. ראש העיר ליאון התייחס למתיחות בין אזרחי ישראל וקרא: "מנשבות גם רוחות של מחלוקת, של שנאת אחים בואו נחפש דרך חדשה"

חדשות כיפה 23/08/20 16:16 ג באלול התשפ

משה ליאון באזכרת הרב קוק: "מרן הרב ראה בירושלים סמל של אחדות האומה"
צילום: עיריית ירושלים

עיריית ירושלים קיימה הבוקר (א') יום עיון ואזכרה שנתית לרגל יום פטירתו של הראי"ה קוק, האירוע היה במעמד שר ירושלים, הרב רפי פרץ וראש עיריית ירושלים, משה ליאון, בעקבות הקורונה האירוע התקיים בבית הרב ושודר באמצעי התקשורת, ראש עיריית ירושלים משה ליאון: "בעבור הראי"ה, ירושלים עמדה ועומדת, בלב האומה, בלב החזון של העם היהודי"

האזכרה השנתית לזכרו של הרב קוק התקיימה ללא נוכחות המשתתפים כמו בכל שנה, באירוע השתתפו רבני הציונות הדתית, תלמידיו של הרב קוק וממשיך דרכו הרב צבי יהודה זצ"ל, הרב חיים דרוקמן, רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן, הרב זלמד מלמד, הרב שמואל אליהו, הרב אליקים לבנון, הרב איסר קלונסקי, הרב אורי שרקי, הרב נריה גוטל והרב חגי לונדין. בשעות הבוקר שודרה האזכרה מבית העלמין בהר הזיתים ולאחר מכן הגיעו ליום עיון בנושא " מרן הרב קוק- לדורות"

ראש עיריית ירושלים משה ליאון, ספד לרב קוק באירוע: "עבור הראי"ה, ירושלים עמדה ועומדת, בלב האומה, בלב החזון של העם היהודי. כפי שנחרט על מצבתו, הרב ציין, כימים מיוחדים גם את יום עלייתו לארץ ישראל, וגם את יום עלייתו מיפו לירושלים. לצערי בזמן האחרון, מנשבות גם רוחות של מחלוקת, של שנאת אחים. במקום להתאחד במאבק במגפה, אנחנו נלחמים האחד בשני. מרן הרב ראה בירושלים, שלא נחלקה לשבטים, את הסמל של אחדות האומה. ירושלים זו עיר שעושה את כל ישראל חברים. בפרוש חודש הרחמים והסליחות, אני פונה לכלל הציבור בירושלים וכלל הציבור בישראל, בוא נחפש דרך חדשה, דרך אחרת לצעוד בה,דרך של אחדות ואהבת הבריות. מותר להתווכח, צריך לבקר, מותר גם להפגין, אבל בוא נעשה זאת מבלי להביא חס וחלילה, לשנאת אחים.".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר