סגור

סקר מנדטים: נתניהו מתאושש, ימינה הופכת ללשון המאזניים

מסקר המנדטים חדש עולה כי נתניהו מצליח לעלות חזרה למעל ה-30 מנדטים, ליברמן מאבד את כוחו כלשון המאזניים והכוח עובר לידיו של בנט עם 15 המנדטים שהוא משיג

חדשות כיפה
ל באב התשפ
,
20 באוגוסט, 2020 20:43
מליאת הכנסת, היום

מליאת הכנסת, היוםצילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

שלושה חודשים חלפו מאז כינונה של ממשלת האחדות והמתיחות הקואליציה בשיאה. בסקר מנדטים, שנעשה עבור רדיו 103 FM,  רוב מוחץ של 75 אחוזים מהנשאלים מאמין כי נתניהו מעוניין בהקדמת הבחירות. את האכזבה מהתנהלותו של ראש הממשלה אפשר לייחס למצב הקשה שבו נתון המשק, האבטלה הגבוהה, עשרות אלפי העסקים שנסגרו והיעדר מתווה מסודר לפתיחת שנת הלימודים. 

במידה והבחירות היו מתקיימות היום, זו היתה מפת המנדטים: הליכוד מובילה עם 32 מנדטים , מפלגת יש עתיד־תל"מ בראשות יאיר לפיד ומשה (בוגי) יעלון היא המפלגה השנייה בגודלה עם 19 מנדטים. אחריה, מפלגת ימינה ממשיכה להתחזק וזוכה ל־15 מושבים. הרשימה המשותפת, לעומת זאת, נחלשת במנדט ל־15. בהמשך, כחול לבן עם 10 מנדטים בלבד, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו עם 8 מנדטים. בתחתית הרשימה מרצ, אשר שומרת על 5 מנדטים. גם בסקר זה מפלגת העבודה נותרת מתחת לקו אחוז החסימה.

צילום: ללא

בחלוקה לגושים, גוש הימין זוכה ל־63 מנדטים עם ימינה (48 מנדטים ללא ימינה); גוש המרכז־שמאל, הכולל את יש עתיד-תל"מ, כחול לבן, הרשימה הערבית המשותפת ומרצ, עם 49 מנדטים. ליברמן, שלא נמנה עם אף אחד מהגושים, משמר את כוחו עם 8 מנדטים - אך ללא השפעה ממשית על ההכרעה.

נתניהו מצליח להתחזק, לאחר שכבר ירד מתחת ל-30 מנדטים ומגדיל את הפער בינו לבין יתר המפלגות. ליברמן מאבד את כוחו כלשון המאזניים  והכוח עובר לידיו של בנט עם 15 המנדטים של ימינה

20.08.2020

1. ראש הממשלה הבא בנט (יאלה בנט)

ביבי אחלה בן אדם אבל הוא לא מסוגל לקבל את זה שיש עוד אנשים כמוהו אז עם כל הכבוד ביבי,עשית את שלך תרמת למדינה מספיק צא החוצה מהממשלה בדרך מכובדת ותפנה מקום, תתפלא!!!!! אבל הפעם נכשלת!!!!! ודווקא על ידי בנט שתמיד הצלחת לשקר עליו ולשתות את הקולות שלו, אז יאללה ביבי שלום ותודה. ובנט הצעה ממני לך עם הערכים שלך אל תזרוק את המגזר שממנו באת תחיל ריבונות רק ככה ירצו אותך דבר ערכים לא לוקשים,בהצלחה ראש הממשלה הבא.

נ.ב זה לא אומר שמותר להפגין נגד ביבי הוא נבחר בדרך דמוקרטית ועד שלא יהיה בחירות בעז"ה(כי אז בנט יקבל 19 מנדטים) הוא ראש ממשלה ואסור לשקר שלא.

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2020

2. מעניין מי עומד מאוחרי האתר ההזוי הזה? מי מממן אותו? הם בטח גם ממנים את בנט ושקד עצמם שווה לעמוד ולחקור זאת לא הייתי שולל שזה הקרן החדשה וכד'ו- מנסים ל (באו נראה אם יפרסמו את זה)

מנסים לטפטף לנו לאט לאט שימינה כבר לא חלק מגוש הימין באופן אוטומטי ואני לתומי חשבתי שהמשמעות של "ימינה" היא ימין .
"גוש הימין זוכה ל־63 מנדטים עם ימינה (48 מנדטים ללא ימינה)" , "ימינה לשון מאזניים"- האם ימינה הפכה להיות "ישאל ביתנו" החדשה- איזו קיום ימני יש לה בכלל ללא הליכוד ואיזה קיום דתי יש לה בכלל ללא החרדים??
מנסים לטפטף לנו שזה הולכת להיות מפלגת "רק לא ביבי" החדשה- שבנט יוכל להקים ממשלה בראשותו- מיילא שנותנים להם 19 מנדטים בסקרשקר כלשהו אבל הם עוד בסוף יוכתרו באמת ע"י השמאל ובנט שקד סמוטריץ יקימו ממשלה (בלי הגוש הימני) כלומר עם יש עתידי "האח הוותיק", כחול לבן ישראל ביתנו ומרץ.
כמה איגו יש באנשים האלו. כמה?! אני מצפה מהם שייצאו בהצהרה ברורה נוכח כל הרמזים האלה על היפרדות מגוש הימין ולא ירמו את מצביהם לכאן או לכאן.
או שהם ימין (ולא משנה מה גודלם הם עם הליכוד-חרדים או שהם שמאל-מרכז ואז שיחלפו את שמם ויפסקו לזרות חול בעיני הציבור.
מיום ליום זה נראה ביבי צדק בעניינם מהרגע הראשון.
מה שכן ריספקט לאיש הזה שהצליח להעמיד עצמו בתקשורת כמחליף לביבי כשהוא עם 6 מנדטים במדבר האופוזיציוני ואין מאחוריו אף לא הצלחה אחת ( "מהפכת" 5 יחידות במטמטיקה לא ממש יכולה להיחשב למשהו).
.נ.ב.
מי שירצה אולי להגיב "אבל היי עכשיו החרדים והליכוד עם המרכז בקואליציה ואת ימינה השאירו באופוזיציה"- אז זהו אף אחד לא השאיר את ימינה באופוזיציה היא השאירה את עצמה. הם יכלו לעשות כמעשה רפי פרץ ולהיכנס לקואליציה אבל בחרו לדרוש דרישות מוגזמות בהחלט ולהישאר באופוזיציה. הליכוד והחרדים קוראים להם להכנס חזרה לקואליציה אף ברגע זה והם ממשיכים לעמוד בסירובם להכנס "לממשלה מושחתת". הם האחרונים שיכולים לבוא בטענות אחרי 3 מערכות בחירות שהיו אך ורק בגללם.

דווח על תגובה לא ראויה
21.08.2020

3. בנט טוב בסקרים ..בפועל אפס ביצועים (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
22.08.2020

4. בנט ראש ממשלה שלך שלי (שי)

בנט יפתיע בבחרות תרשמו את זה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 גמזו ונתניהו. "ידעתם על זה כל היום, רק אני לא ידעתי" צילום: Hadas Parush/Flash90

גמזו בשיחות פנימיות: "ידעתם על זה יום שלם, למה רק אני לא?"

קרא עוד