סגור

פניית פרסה: אוקראינה קוראת לישראלים המגיעים לאומן "לשמור על המגבלות"

בהודעה משותפת לממשלות ישראל ואוקראינה נאמר כי "אנו מפצירים להימנע מלבקר באומן השנה", אך בהמשך נאמר כי "הגבלות הריחוק יאכפו בקפידה". מוקדם יותר הודיע משרד הפנים באוקראינה כי כלל לא תתאפשר הגעת ישראלים

חדשות כיפה
כח באב התשפ
,
18 באוגוסט, 2020 14:37
ציון ר

ציון ר' נחמן מברסלבצילום: shutterstock

לאחר שמשרד הפנים האוקראיני הודיע הבוקר (ג') כי לא תתאפשר הגעת ישראלים לאומן בראש השנה, יצאו ממשלות ישראל ואוקראינה בהודעה משותפת, ממנה עולה כי המדינה לא תאסור הגעת ישראלים למדינה בתקופת החגים.

מוקדם יותר הודיעה אוקראינה: נאסור כניסת מתפללים לאומן, ייתכן סגר על העיר בראש השנה

בהודעה המשותפת לשתי הממשלות נאמר: "ביוזמתו של נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, ראש השנה זכה למעמד של חג לאומי באוקראינה. עם זאת, יש לכך משמעות החורגת מעניין פנימי. בה בעת, המצב האפידמיולוגי באוקראינה ובישראל, כמו גם בעולם כולו, למרבה הצער, לא מאפשר לנו לציין בשנה זו את החג כרגיל כפי שנהוג.

בהתאם להמלצות והאזהרות של משרדי הבריאות של אוקראינה וישראל, אנו מפצירים בעולי הרגל שמתכננים ליטול חלק בחגיגות ראש השנה באוקראינה להימנע מלבקר באומן בשל המצב האפידמיולוגי המאיים.

עם זאת, לאלה המחליטים לבקר באומן בכל זאת, אנו מדגישים שהגבלות הריחוק חלות על כל האירועים הציבוריים וייאכפו בקפידה. הממשלות של שתי המדינות דואגות במשותף לבריאות הציבור ולבטיחות אזרחיהן. אנו מקווים להבנה ומאמינים שבשנה הבאה נוכל לחגוג את ראש השנה, כמו גם חגים אחרים, יחדיו וללא הגבלות כלשהן".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לא בגלל משפט נתניהו, בשביל האזרח הקטן: מערכת אכיפת החוק צריכה ניקוי אורוות

קרא עוד