סגור

נתניהו על החלטת האו"ם לבטל את אמברגו הנשק על איראן: "החלטה שערורייתית"

ימים ספורים לאחר שנכנס לתפקידו, השגריר הטרי גלעד ארדן נהתייחס להחלטה של מועצת הביטחון של האו"ם לבטל את אמברגו הנשק על איראן: "התנגדות מועצת הביטחון להארכת אמברגו הנשק על איראן היא חרפה"

חדשות כיפה
כה באב התשפ
,
15 באוגוסט, 2020 22:30
תמונת ארכיון. נתניהו נואם באו"ם

תמונת ארכיון. נתניהו נואם באו"םצילום: פלאש 90. אבי אוחיון

לאחר שמועצת הביטחון של האו"ם דחתה ברוב גדול את ההצעה האמריקנית להאריך את אמברגו הנשק על איראן, ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את ההחלטה וטען כי היא החלוטה שערורייתית. השגריר הטרי לאו"ם גלעד ארדן תקף את החלטת מועצת הביטחון: "חרפה". 

"ההחלטה של מועצת הביטחון של האו"ם שלא לאפשר את חידוש אמברגו הנשק על איראן היא שערורייתית", קבע ראש הממשלה והוסיף: "התוקפנות והטרור האיראני מאיימים על שלום האזור ועל העולם כולו. במקום להתנגד למכירת נשק, מועצת הביטחון מעודדת זאת. נמשיך לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם ארה״ב ומדינות באזור כדי לבלום את התוקפנות האיראנית. מדינת ישראל תמשיך לפעול במלוא העוצמה נגד כל מי שמבקש לערער את ביטחונה".

ימים ספורים לאחר שנכנס לתפקידו, שגריר ישראל לאו״ם, גלעד ארדן, תקף גם  את החלטת מועצת הביטחון של האו״ם לא להאריך את אמברגו הנשק על איראן:"התנגדות מועצת הביטחון להארכת אמברגו הנשק על איראן היא חרפה. במקום לאפשר למשטר הטרור הרצחני בטהרן להצטייד בנשק קטלני, המועצה הייתה צריכה להטיל עליה סנקציות משתקות. המועצה נכשלה בתפקידה להגן על השלום והביטחון והחלטתה תוביל לערעור היציבות במזרח התיכון ובעולם כולו".

גם שר החוץ, גבי אשכנזי גינה את ההחלטה: "אני רואה בחומרה את החלטת חלק מחברות מועבי"ט שלא להאריך את אמברגו הנשק על איראן. המשטר הקיצוני בטהראן לא רק מממן את הטרור אלא לוקח בו חלק פעיל ומהווה סכנה ליציבות האזורית והבינ"ל. על הקהילה הבינ"ל לבצע את תפקידה ולמנוע מאיראן להפיץ הרס וטרור בעולם.

עוד הוסיף אשכנזי: "במהלך סוף השבוע שוחחתי עם מספר שרי חוץ בנושא וביקשתי מהם להמשיך לבלימת התוקפנות האיראנית והנחיתי את הגורמים המקצועיים במשרד להעמיד את הנושא בראש סדר היום של השגרירויות שלנו במדינות המועבי"ט."

16.08.2020

1. ער דן (שכמו)

רוב הפוליטיקאים מדבר יפה מאוד (בתקופתו שר המשטרה) מ ל א (יותר מדיי !) בררררר רע רע סוטי זלג לתוך שורות המשטרה ! בע"ה יתאפס ובעזרת אנשיי (לא סוטים !) משרד החוץ יצליחו לאפס אירופיזה ובפרט את ספק גרעין עיקרי לפרס - מקרון מקרופ המרדן : )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה בניו יורק צילום: shutterstock

בית המשפט העליון בארה"ב אסר הגבלות על תפילות בניו יורק

קרא עוד