סגור

מנכ"ל משרד הבריאות מעריך: "ירידה בתחלואה - בתוך שבועיים"

משרד הבריאות צפוי להציג לקבינט הקורונה היערכות ל"פעילות דיפרנציאלית", על פי אזורי תחלואה. מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי: "שלם עם הצורך לחדש את הלימודים, המתווה עצמו הוא המיטבי בתנאים שבהם אנחנו נמצאים"

חדשות כיפה
כג באב התשפ
,
13 באוגוסט, 2020 9:42
מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לויצילום: פלאש 90

האם האיום הקבוע בסגר כללי מתפוגג סופית, ובקרוב מדינת ישראל תתחיל בביצוע פעילות סגרים מקומיים? מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אומר הבוקר (ה') בראיון בגלי צה"ל כי משרדו יציג היום היערכות לפעילות מקומית: "נציג היום בקבינט הקורונה פעילות דיפרנציאלית, על פי נתוני התחלואה בכל אזור".

קורונה בישראל: 11 מתו אתמול, 379 במצב קשה

בדיון שיתקיים היום בקבינט הקורונה צפויים במל"ל להעלות שוב דרישה להחמרות נוספות בהגבלות על הציבור. "חייבים להחזיר חלק מההגבלות כדי לבלום את התפשטות הנגיף. אם לא נפעל מהר, פעילות בתי החולים תפגע", צוטטו גורמים במל"ל בגל"צ. עם זאת, אנשי משרד הבריאות לא צפויים לדרוש הגבלות נוספות בדיון.


(ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, בתדרוך היומי, אמש)

פרופ' לוי התייחס גם למתווה פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר, שזכה לביקורת רבה, ואמר כי במצב הנוכחי זהו המתווה הטוב ביותר האפשרי: "אני שלם עם הצורך לחדש את הלימודים, המתווה עצמו הוא המיטבי בתנאים שבהם אנחנו נמצאים. נעשה עוד דיון לקראת פתיחת השנה", הוסיף.

לדברי מנכ"ל משרד הבריאות, בקרוב נראה ירידה בתחלואה, אך לא במספרים מספיקים: "בתנאים שאנחנו פועלים בהם כעת, בעוד כשבועיים תהיה ירידה והתייצבות בהיקף התחלואה - אבל עדיין לא נגיע למספרים הנמוכים שיאפשרו יעילות בקטיעת שרשראות ההדבקה".

כזכור, אמש אמר ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, בראיון לרדיו 103, כי הוא מודאג ממספר המתים שממשיך לעלות בכל יום. "זה בהחלט נושא שאנחנו צריכים כל הזמן לעקוב אחריו. ברור שאנחנו עדיין לא באי ספיקה של המערכת. אני נפגשתי עם מנהלי בתי החולים לפני יומיים, וקיבלתי מהם חיזוק דווקא על כל המצב שלהם.
צריך יותר לשים לב לחולים ה'סופר' קשים, אותם חולים שנמצאים בטיפול נמרץ וצריכים 'אקמו', אבל מבחינת כלל החולים הקשים והמונשמים, יש עדיין יכולת קליטה והחשיבות היא גם בוויסות בין בתי החולים באזורים השונים בארץ".

13.08.2020

1. ואם התחלואה לא יורדת בתוך שבועיים??? סוגדים את בתי ספר?? ומי ישלם את המחיר על זה?? שוב הילדים (שמויגר)

הגיע הזמן שנביאי השקר כמו בימי הבית היה את ירמיהו נביא האמת ואת חנניה נביא השקר שהסתיר את דבריו של ירמיהו בשקרים ואמר שהולך להיות נפלא ובסוף היה לדאבונינו חורבן

כך גם כל המנבאי עתידות השקריות בימינו
אין חולים אין עליה
ובסוף יש לנו חולים יש עליה מוגזמת
ויש גם נפטרים כל יום
מנבאים שבשבוע הבא זה ירד
איך מנבאים??
הרי כל ההרגעה עושה לאנשים לצחוק על ההנחיות לשמירה! אנשים נחלשים ונרדמים על השמירה
ומה זה יתן?? רק עליה!!!
ומי אשם ??
הנביאי השקר
כי זה לא המציאות
ואין דרך לדעת איך יגמר לנו המחלה
זה רק משאלה
אז תשמרו על ההנחיות של הצלת חיים בנושא קורונה
מסכות
הגיינה
ושמירה על מרחקים
ותצילו חיים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

סמוטריץ': לסגור את בתי הכנסת - להתפלל בחוץ

קרא עוד