סגור

פרופ' גמזו: "אם לא נעצור את ההתקהלויות - ניאלץ להטיל סגר"

ממונה הקורונה אמר כי עסקים שיעברו על איסור ההתקהלויות ייסגרו, וכי במקרה של סגר מקומי לא יהיה מדובר בעצירת התנועה אל העיר וממנה - אלא איסור יציאה גורף מהבתים

חדשות כיפה
כא באב התשפ
,
11 באוגוסט, 2020 15:53
ארכיון

ארכיוןצילום: נתי שוחט, פלאש 90

האם גם מי שנחשב אופטימי ומתנגד להטלת סגר משנה את דעתו? ממונה המאבק בקורונה מטעם הממשלה, פרופ' רוני גמזו, אומר היום (ג') בתדרוך היומי כי אם האזרחים לא יבינו את הצורך בהפסקת ההתקהלויות, ייתכן ולא תהיה ברירה אלא להטיל סגר מלא על המדינה.

התפשטות הקורונה: 1,641 חולים חדשים מאז אתמול

"אני רוצה להצליח בנושא מניעת ההתקהלויות ואני אומר לאזרחי ישראל - אם אתם לא מצליחים למנוע מעצמכם להתקהל, אז אולי אין ברירה אלא להטיל סגר". אמר גמזו.


(התדרוך היומי של פרופ' גמזו)

"יש ירידה בכמות הבדיקות", הוסיף ממונה הקורונה, "יש גם מצב באוכלוסייה שבמסגרתו אנשים חוששים להיבדק מכל מיני סיבות. זה מטריד אותי ויוצר אפקט של תחלואה חבויה". לדבריו, "אנחנו לא מצליחים להסביר לישראלים ולא מצליחים ליצור אכיפה והרתעה, ויש כאן באמת בעיה, במיוחד בהתקהלויות ובהפרתן. אני, יחד עם מנהלת האכיפה שהוקמה לפני 10 ימים, מנסים לפעול יותר בנחישות הן במטה האכיפה, הן ברשויות המקומיות והן בקרב הציבור".

פרופ' גמזו התייחס למצב בבתי החולים ואמר כי הם "לא במצב של אי-ספיקה והם לא מתמוטטים. הם מטפלים במקרים השגרתיים, הדחופים וגם בקורונה. המערכת לא קורסת". לדבריו, בשל המצב ב'ערים האדומות, "צריך את מערך האשפוז חזק לעוד כמה שבועות, כי כל מה שתיארתי זה לא 'זבנג וגמרנו'. מצטער, אני לא קוסם. אני לא בא לחסל את הקורונה ביום או יומיים. הקסם היחיד שאני יכול להציע הוא להימנע מהסגר, כי אני רואה את השבר הכלכלי-חברתי".

פרופ

פרופ' רוני גמזוצילום: הדס פרוש, פלאש 90

על פתיחת מערכת החינוך אמר פרופ' גמזו כי ההחלטה הסופית תתקבל בימים הקרובים: "אנחנו צריכים להוריד את התחלואה ולפתוח את שנת הלימודים, הקו שהנחה את שר החינוך בגדול נכון, אבל ההחלטה הזאת צריכה להתקבל בממשלה ביומיים הקרובים עם שר החנוך, שר הבריאות לצד ההמלצה שלי יחד עם מומחים".

לדברי גמזו, הוא פחות מודאג מהתקהלויות במקומות פתוחים, כמו חופי הים ואתרי הטבע, אלא מהתקהלויות במקומות סגורים, כגון מסעדות. על מצבן של הערים המוגדרות כיום "אדומות" - בני ברק, מודיעין עלית, אלעד וביתר עלית אמר: "בערים האלה יש עבודה קריטית. הן לא ממש מנוהלות עד הסוף. צריך לעשות שם הרבה יותר עבודה וזה לא קורה מהר. אם התחלואה תמשיך לגדול - בסוף יהיה סגר במודיעין עילית". 

הוא הוסיף והבהיר כי סגר מקומי אין פירושו כפי שהיה עד כה, חסימת הכניסות אל העיר וממנה, אלא הטלת סגר מלא שכולל איסור יציאה גורף מהבתים, במטרה לעצור את התפשטות התחלואה וההידבקות.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

בשל פקקי הענק: המשטרה החליטה להסיר מחסומי תנועה

קרא עוד