סגור

גנץ בשיחות סגורות: "אני לא מפלג בשביל לשלוט ולא משניא בשביל לחזק את הבייס שלי"

בסוף השבוע נשמע שר הביטחון תוקף את ראש הממשלה, וקובע כי הוא לא שינה את דעתו לגבי מצבו המשפטי של נתניהו: ״אני חושב שזה לא בסדר שיש ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום"

חדשות כיפה
יט באב התשפ
,
09 באוגוסט, 2020 8:32
נתניהו וגנץ במליאה

נתניהו וגנץ במליאהצילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מתכוננים לבחירות - שבועיים לפני פיזור הכנסת ה-23, שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ תוקף בשיחות סגורות בסוף השבוע את ראש הממשלה נתניהו על הפילוג שהוא יוצר בעם רק כדי להמשיך לשלוט, לטענתו. 

״אני חושב שזה לא בסדר שיש ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, אני לא משנה את דעתי", אמר שר הביטחון. גנץ תקף בחריפות את נתניהו: "אני לא מפלג בשביל לשלוט ואני לא משניא אף אחד כדי לחזק את הבייס שלי. תאמרו לעצמכם מי נוהג אחרת - מי משניא כדי לחזק את הבייס ומי מפלג כדי לשלוט״.

כזכור וויכוח המרכזי כעת בין הליכוד לכחול לבן נסוב סביב סוגיית התקציב, כאשר נתניהו מבקש לעלות תקציב חד שנתי ואילו גנץ דורש לכבד את ההסכם הקואליציוני ולהגיש תקציב דו שנתי. המפלגות החרדיות הקרועות באמצע, לא מוכנות לקחת צד בוויכוח, למרות הערבויות שנתנו לגנץ בזמן המו"מ הקואליציוני שההסכם יכובד. 

בכחול לבן איימו על הליכוד כי יקדמו חוק שימנע התמודדות של חבר הכנסת לראשות הממשלה עם כתבי אישום כדי לגרום להם לפחד מאי כיבוד ההסכם והליכה לבחירות בטרם עת. יושב ראש מרצ, ניצן הורביץ הודיע כי יניח הצעת חוק פרטית: ״לא ייתכן שאדם המואשם בפלילים ינהל מדינה שלמה על פי גחמות ואינטרסים פליליים. זהו חוק, שהוא בבחינת מובן מאליו, למען המדינה, הכלכלה והדמוקרטיה הישראלית, שימנע מחשודים בפלילים לקבל מנדט להרכבת ממשלה. בכנסת הנוכחית יש רוב לחוק זה, חברי הכנסת מבינים כמה חיוני לקדם אותו, והוא יכול למנוע בחירות רביעיות תוך שנה״, הוסיף.

09.08.2020

1. גנץ אדם אמין ועשה מעשה נכון שהצטרף למרות הקולות הצורמים (שם)

כשאבי גבאי רצה לחבור לליכוד כדי להציל אותנו ממערכת בחירות נוספת היתה התנפלות בלתי נסבלת
שהוא בחכמה בחר להמשיך הלאה ולא להיות במקום הזה. הוא חכם אבל.. לנו זה חבל.
כעת גנץ עושה את זה מתוך איכפתיות ואהבת המולדת כמו רבים אחרים שמאוד מבינים וחושבים שהוא עושה את הצעד הנכון והקשה יש לומר וגם כעת כל אלה ש"אוההבים" את המדינה יוצאים בקולות צורמים
מי שאיכפת לו באמת מהמדינה לא צריך לבוא בטענות לגנץ אלא לשבח אותו כולל ראש הממשלה שהציע לו לחבור אליו וקרא לו מספר פעמים להגיע לאחדות. אני מאמינה לכל מילה של בנ י גנץ וחבל מאוד שלא מאפשרים להם לחוקק את החוקים שהיו על סדר היום של מירב כהן המדהימה וחבל לי מעאוד
שלא משנים את שיטות הבחירות ולא ייתכן שכל אי הסכמה נלך לקלפי ונבזבז כספים. יש סוף לכל תעלול ומי מושך יותר מידי בחבל החבל יקרע בסוף אז,,, מציעה לכם להשכיל לשלב ידיים ולהמשיך הלאה ולא לפרק את הממשלה אלא.. להמשיך הלאה בכל הכח זאת לא תקופה שעושים אקרובטיקה עם הבוחרים, לבוחרים נמאס ללכת לקלפי כל שנה ובסופו של דבר אין וודאות. בבחירות האחרונות הציבור היה חצוי וזה אומר אחדות ולכן אחדות צריכה להמשיך וכל אחד צריך לכבד את האחר
תוצאת הבחירות עלולה להיות כזו שהשניים מתנצחים השלישי מנצח והוא גם יודע לשיר יפה מאוד

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אסירים פלסטינים צילום: פלאש 90. Hassan Jedi

הקבינט אישר העברת מיליארדים לרשות

קרא עוד