סגור

משבר הקורונה: ירידה במספר הבדיקות, עליה במספר החולים קשה

מנתוני משרד הבריאות עולה כי מספר המונשמים עומד על 102 ומספר החולים שמצבם קשה עומד על 358. בבתי החולים מאושפזים כעת 778 חולי קורונה, מתוך 24,220 חולים פעילים בארץ

חדשות כיפה
יז באב התשפ
,
07 באוגוסט, 2020 9:22
עובדי המעבדות קורסים. אילוסטרציה

עובדי המעבדות קורסים. אילוסטרציהצילום: Yossi Aloni/Flash90

משרד הבריאות עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו בישראל עוד 1,672 נדבקים בנגיף הקורונה. אתמול (ה') התקבלו תוצאות של 27,657 בדיקות - זהו מספר בדיקות נמוך יחסית ולכן גם נרשמה ירידה במספר הנדבקים. שיעור הבדיקות החיובי עומד על 6%, נזכיר כי היעד של משרד הבריאות הוא אחוז הדבקה אחד. 

עוד מהנתונים עולה כי מספר המונשמים עומד על 102 ומספר החולים שמצבם קשה עומד על 358. בבתי החולים מאושפזים כעת 778 חולי קורונה, מתוך 24,220 חולים פעילים בארץ. 

אתמול שר החינוך יואה גלנט פרסם כי שנת הלימודים תיפתח באופן חלקי, כך שבגנים ובכיתות א' וב' ילמדו כרגיל, בכיתות ג'-ד' יתקיימו לימודים מלאים, אך הכיתות יפוצלו. בכיתות ה'-ו' תשולב למידה מרחוק, ובכיתות ז' ומעלה תתקיים למידה מרחוק, אך יתקיימו לפחות שני ימי לימוד פרונטליים.

השר גלנט אמר כי "בכוונתי לדאוג לכל הילדים מכל המגזרים ומכל הדתות כאילו הם ילדיי שלי. ננסה להגיע למצב שבו את הקשיים נותיר רק למבוגרים, והילדים ייכנסו באופן חלק לבתי הספר והגנים".

07.08.2020

1. עדיף לא לכתוב (משה)

לא כל עורך חדשות צריך להיות בקיא בנתונים, אבל מי שאינו מבין, עדיף שלא יכתוב.
אתמול, בניגוד גמור למה שכתוב בכתבה ובכותרתה, מספר הבדיקות היה הגבוה ביותר בשבוע האחרון. עובדה. מספר הנבדקים ירד מעט למרות העלייה במספר הבדיקות ולא בגלל ירידה במספר הבדיקות, משום שאחוז החיוביים ירד אתמול.
אין שום יעד של "אחוז הדבקה אחד". במשך כמה שבועות דובר על מקדם הדבקה 1 (שפירושו בלימת העלייה במספר הנדבקים היומי). היעד הזה הושג בשבוע שעבר. ירידת אחוז החיוביים עד לאחוז אחד יכולה להיות יעד נחמד, אבל אין לו שום משמעות, משום שאחוז החיוביים לבדו אינו אומר דבר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טראמפ צילום: שאטרסטוק

טראמפ: אם האלקטורים יבחרו בביידן, אעזוב את הבית הלבן

קרא עוד