סגור

סערה ברשת: רזי ברקאי בציוץ נגד הרב חנן פורת

איש התקשורת הוותיק כתב בחשבון הטוויטר שלו: "זוכרים את ה"פורים שמח" של חנן פורת אחרי הטבח של גולדשטיין" והאשים את הימין בשמחה לאיד על הפיצוץ בלבנון. רבים הגיבו בזעם לדבריו: "אתה משקר. אתה יודע שאתה משקר. ואתה ממשיך לשקר"

חדשות כיפה
טז באב התשפ
,
06 באוגוסט, 2020 9:48
רזי ברקאי

רזי ברקאי צילום: פלאש 90

סערה בטוויטר עקב דברי הביקורת של העיתונאי הוותיק, רזי בברקאי, כנגד אלו שלטענתו הביעו שמחה לאיד לפיצוץ שארע בלבנון. לצורך ההשוואה רזי ברקאי השווה את האירוע לברכת "פורים שמח" שבירך הרב חנן פורת ז"ל לאחר הרצח במערת המכפלה שנעשתה בידי ברוך גולדשטיין. "זוכרים את ה'פורים שמח' של חנן פורת אחרי הטבח של גולדשטיין במערת המכפלה? פורת התנצל אח"כ ואמר שמדובר ברצח נתעב. איזו דרך עשינו מאז 1994? הפעם לא תהיה שום התנצלות" צייץ ברקאי. 

אלא שהשוואה והציוץ הביאו במהרה ביקורות קשות לדבריו מצד אנשי הימין, שכעסו גם על האמירה אך בעיקר על סילוף הדברים נגד הרב חנן פורת. איש התקשורת שמעון ריקלין כתב בתגובה לברקאי: "אתה משקר. אתה יודע שאתה משקר. ואתה ממשיך לשקר. רק לא הבנת שהיום כבר אפשר להגיב ולומר בקול: תפסיק לשקר". כך גם הפובלציסט יותם זמרי שהגיב בזלזול: "איזה שקרן קטן", ועוד תגובות רבות ודומות.

התגובה שחזרה על עצמה מספר פעמים היא העלאת סרטון שהוא חלק מראיון של הרב חנן פורת זמן קצר פני מותו. בראיון האחרון התייחס הרב פורת לברכת "פורים השמח" שאמר לאחר שהתייחס למעשיו של גולדשטיין והבהיר כי בשום אופן הוא לא תומך במעשה. "שאלו אותי אם אני 'שמח על ברוך גולדשטיין?' ואמרתי חס וחלילה. ברכתי פורים שמח כדי לחזק את האנשים. אבל מעשיו של גולדשטיין הם נוראים בעיניי".    

06.08.2020

1. זה שחנן פורת התנצל לפני מותו על הגועל נפש הזה, לא מבטל את העובדה שהוא אמר בדיוק את מה שרזי ציין (הרב פיינשמעקער)

.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

2. מתייחס רק לטבח שהיה אז (אילן)

ברור מעל כל ספק שגולדשטיין עשה מעשה שהיה אסור לו לעשות,זה מעשה אישי שלו ואני בטוח מעל כל צל של ספק,אם הוא היה מתייעץ עם רב שיש לו דעת תורה אמיתית,ירא שמיים אמיתי הוא היה אוסר עליו בתכלית האיסור לעשות את המעשה הנוראי הזה,בגלל זה הוא התייעץ כי הוא ידע גם כן שזה בניגוד לתורה,יש כללים בלהרוג גויים,אם יש מידע מודיעיני שעומדים לבצע פיגוע,אז הצבא הולך לסכל את הפיגוע ולפגוע במחבלים וככה הלאה והלאה,רצח מיותר שבעקבותיו נהרגו המון ישראלים בפיצוץ של אוטובוסים שעדיין לא היתה חומה ומחסומים מהרשות לישראל,יש גם את העניין ולא תתגרו בם אסור להתגרות בגויים כל עוד הם לא מסכנים אותנו ולא גורמים לנו לסכנת חיים.
בשביל לסבר האוזן אני ארשום משהו חריג ותחשבו לבד אם זה מותר,אני נוסע ברכב בשומרון ראיתי אמא ערביה וחמישה ילדים איתם וחלילה ריססתי אותם בנשק שברשותי האם זה מותר מהתורה ?
האם לפני שבצעתי זאת והייתי מתייעץ עם הרב האישי שלי שיש לו דעת תורה,יראת שמיים וכו' האם הוא היה מתיר לי לעשות זאת?
האם היה אומר לי זה מצווה מהתורה וכמה שיותר פיגועים כאלה הרי זה משובח ?
אין לנו היום נביאים בישראל,לדוגמא שמואל הנביא שהיה מביא את דבר ה' כיצד לנהוג באויבי ישראל ומה לעשות איתם.
ולכן צריך לנהוג במשנה זהירות,ולשמור על לשוננו ועל מעשה ידינו שחלילה לא נבזה את התורה הקדושה.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

3. הוא כבר מזמן לא עיתונאי. סתם זבלן. (ליאורה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

4. חבל; עד עכשיו התייחסתי אליו כאל עתונאי שמאל הוגן. חנן פורת לא התנצל; הוא העמיד את הדברים על דיוקם. (אפרים)

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

5. רזי יצאנו לחופשה ממך לשלשה שבועות, קשה לך ללא במה? (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2020

6. ההבדל בין הימין לבין השמאל (משה)

נתחיל במשותף ביניהם. גם הימין חושב שהשמאל טועה וגישתו רק גורמת נזק, וגם השמאל חושב אותו דבר בדיוק על הימין. בכך הם שווים.
אז איפה השוני? פשוט מאוד. הימין מכיר את השמאל, ויודע בדיוק מה דעתם. השמאל לעומת זאת לא מכיר באמת אנשי ימין. הוא בז להם, וחושב שדעתם הרבה יותר קיצונית ממה שהיא באמת.
לדוגמא: לפני הגירוש לאף שמאלני לא היה מושג מי הם באמת אנשי גוש קטיף וכמה הם הומאניים וטובי לב.
אנשי השמאל בטוחים שברוך מרזל ובנצי גופשטיין שונאים ערבים בגלל היותם ערבים (במילים אחרות מטעמי גזע), וזו גם הסיבה שהשמאל ביושבו כבג"ץ פסל אותם מלרוץ לכנסת. מה שהם לא יודעים (וכנראה גם לא ידעו כי זה לא באמת מעניין אותם). זה שאפילו הימין הכי קיצוני לא תומך בהשמדת ערבים סתם (כדוגמת אחד המטקבקים לפני שנתן דוגמא שיראה אימא ערביה וילדיה ויירה בהם). הוא פשוט בעד להשמיד את אויבי עם ישראל, ולצערנו יש כמה ערבים כאלה.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2020

7. ל-1: הוא אמר בדיוק את מה שרזי ציין כי הפרשנות לדברים שכויה (ישראל קרמר)

חנן פורת אמר פורים שמח כדי לומר שבכל מצב החג לא מתבטל, וגם אם היה פיגוע ערבי נגד יהודים זה היה אותו הדבר. וגם כשנפטר הרצי"ה זה היה יום לפני שחגגו את פורים בירושלים ותלמידיו ציינו את פורים כרגיל, כי המועדים לא מתבטלים בכל מצב שהוא.

דווח על תגובה לא ראויה
09.08.2020

8. זכורה לי הקריאה "יהודים, פורים שמח" (ליאור)

בוודאי שלא כל היהודים שמחים על אסונות הקורים לערבים, אבל יש כאלה שכן. גם מנהיגים כחנן פורת. הסברו מהראיון האחרון מזכיר את ההסברים לדברי לעז של רבנים שונים. להתעלם מכך זה לטמון הראש בחול.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השימוש באפליקציה צילום: יחצ

"הצבנו רף חדש לשירותי הרפואה בישראל"

קרא עוד