סגור

בלבול קורונה: רק 17% מבינים את ההנחיות

סקר פיקוד העורף חושף משבר אמון חמור כאשר 19% בלבד מהציבור מאמינים ברשויות. "שפל שלא היו כדוגמתו". הגבלות - ואי אמון. צניחה דרמטית בהבנת ההגבלות לעומת הנתון (65%) בחודשים מאי-יוני

חדשות כיפה
טז באב התשפ
,
06 באוגוסט, 2020 7:48
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

סקר שערך פיקוד העורף מלמד על בעיית אמון משמעותית של הציבור כלפי הרשויות בעקבות משבר הקורונה. הסקר, שנערך בסוף חודש יולי, בחן את תמונת המצב העכשווית בראייתם של האזרחים. זאת, בהשוואה לסקרים דומים שנערכו בחודשים מאי-יוני השנה. הסקר הנוכחי מלמד על ירידה דרמטית בכל המדדים שנבדקו, דבר המשקף דאגה עמוקה בציבור - הרבה מעבר למה שהיה ידוע עד כה, כך פורסם בישראל היום.

הנתון המשמעותי ביותר בסקר נוגע לאמון הציבור ברשויות המדינה. רק 19% מהנשאלים בסקר ענו כי יש להם אמון ברשויות המדינה, זאת בהשוואה ל־52% שהביעו אמון בסקר הקודם שנערך במאי-יוני. נתון מדהים נוסף שעולה מהסקר הוא שרק 17% מהאזרחים מבינים את ההנחיות השונות הנוגעות לקורונה, בהשוואה ל־65% שהבינו את ההנחיות בסקר הקודם שנערך במאי-יוני. גם מצב הרוח הכללי של הציבור נמצא בירידה, מ־60% ל־38%. בהמשך לכך, השיבו 36% בלבד מהנשאלים בסקר כי הם מאמינים שיוכלו להתמודד לאורך זמן עם משבר הקורונה והשלכותיו.

הסקר גם בדק מהם הנושאים העיקריים שמטרידים כעת את אזרחי המדינה. 31% השיבו שדאגתם העיקרית נתונה למצבם הכלכלי, 22% מוטרדים בעיקר מתפקוד הממשלה ומאופן טיפולה במשבר, 16% ממצבם הבריאותי ו־9% מחוסר הוודאות שכרוך במצב הנוכחי. שאר המשיבים לא ידעו להצביע על דאגה עיקרית מובהקת.

הסקר כלל מדגם מייצג של האוכלוסייה בישראל (700 משיבים). פיקוד העורף ערך אותו כחלק ממחקרי האוכלוסייה שהוא מקיים באופן שוטף, ובמטרה למקד את פעילותו במסגרת משבר הקורונה. נתוני הסקר הועברו לצמרת צה"ל ולראשי משרדי הבריאות והביטחון, וככל הידוע הוצגו גם לשרי קבינט הקורונה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מיקי זוהר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נכנע ללחצים: מיקי זוהר מבטל את הענישה על חברי הליכוד

קרא עוד