סגור

הסגר על החנויות יישאר גם בסוף השבוע הקרוב

עקב התנגדות השרים החרדים, הדיון סביב פתיחת החנויות בסופי השבוע נדחה לשבוע הבא. סיבת ההתנגדות היא חוסר ההסכמה להכריע בסוגיית כמות המתפללים בבתי הכנסיות

חדשות כיפה
ט באב התשפ
,
30 ביולי, 2020 22:56
החנויות יישארו סגורות גם הסופ"ש

החנויות יישארו סגורות גם הסופ"שצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חנויות ומרכזי הקניות לא ייפתחו בסוף השבוע הקרוב, זאת לאחר שהשרים טרם הגיעו להחלטה בנושא. אי ההכרעה הגיע עקב התנגדות השרים החרדים והשר יזהר שי מכחול לבן, לאשר את פתיחת החנויות. בשל חוסר ההכרעה הדיון על פתיחת החניות בסופי שבוע נדחה, ויוכרע בידי קבינט הקורונה רק ביום שני. סיבת התנגדות השרים החרדים היא משום שדרישתם להגדלת מספר המתפללים בבתי כנסת לא נענתה עד כה.

מוקדם יותר היום, צוות החוקרים מהאוניברסיטה העברית, שמייעץ לממשלה, ממליץ למקבלי ההחלטות שלא להחליט בשלב זה על הגבלות נוספות, אך מדגיש בדוח כי יש להתמקד בקיטוע שרשראות הדבקה. הצוות מציין כי נראה שהושגה שליטה בעצירת הגל השני של הקורונה, בעיקר על רקע ההתייצבות במספר החולים קשה.

 על רקע נתונים אלו, שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות יואל (יולי) אדלשטיין שוחחו הבוקרעל האפשרות שיבוטל האיסור על פתיחת חנויות וקניונים בסופי שבוע, אך ההחלטה עדיין דורשת את אישור הממשלה, שכאמור טרם התקבלה. מהשרים אדלשטיין וגנץ נמסר: "השיפור במצב התרחש כתוצאה מאיסור התקהלויות, בכך הצליחה ישראל להימנע מסגר מלא למרות התפרצות רחבת היקף. מודגשת חשיבות הגבלת התקהלויות בחלל סגור לגיבוש אורח חיים לצד המגפה".

 

31.07.2020

1. ההה (הגה)

alexsander rebalko

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חיבוק דוב: המתיישבים יכולים להיפרד מהליכוד

קרא עוד