בשל הצום צוותי מגן דוד אדום טיפלו במאות מקרים של התייבשות

עם צאת הצום במד"א דיווחו על מאות מקרים במהלך היממה האחרונה של אזרחים שסבלו מחולשה, עילפון, התייבשות סחרחורות ובלבול. מנכ"ל מד"א: "אני מברך על כך שלא נרשמו מקרים חריגים, מה שמצביע על תשומת הלב שניתנה ע"י הצמים להנחיות מד"א ושאר הגורמים"

חדשות כיפה 30/07/20 19:37 ט באב התשפ

בשל הצום צוותי מגן דוד אדום טיפלו במאות מקרים של התייבשות
אילוסטרציה, צילום: shutterstock

צום תשעה באב יסתיים הערב בשעה 20:08, ועד כה  טיפלו החובשים והפראמדיקים של מד"א במאות בני אדם שנזקקו לסיוע רפואי במהלך הצום, בהם 142 בני אדם שסבלו מחולשה וסחרחורות, 5 שהתייבשו ו-51 שהתעלפו. כבכל שנה פרסמו במד"א הנחיות לציבור הצמים ועמדו בהערכות מיוחדת ברחבי הארץ. במקביל, חובשים ופראמדיקים של מד"א באמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועים, וכלי רכב ייעודיים נוספים של מד"א, אבטחו רפואית את המתפללים הרבים שהגיעו לרחבת הכותל המערבי בירושלים.

השנה, נוכח גל החום הכבד, המליץ ארגון מד"א להימנע ככל הניתן מפעילות ספורטיבית ומחשיפה ממושכת לשמש וכן יש לשתות כמויות גדולות של מים ולהימצא במקומות מוצלים וקרירים. במקביל, הדגישו בארגון כי יש לזכור ולשמור על הנחיות הקורונה והריחוק החברתי ולהשתמש במסכה בכל יציאה מהבית. מומלץ לשבור את הצום בשתיית משקה, מלווה בפרוסת עוגה או שתי פרוסות לחם עם ממרח. לאחר כשעה, ניתן לאכול ארוחת ערב קלה.
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדי שנה, צוותי מד"א מעניקים טיפול מהיר ומקצועי לנפגעים במהלך צום ט' באב. אני מברך על כך שלא נרשמו מקרים חריגים, מה שמצביע על תשומת הלב שניתנה ע"י הצמים להנחיות מד"א ושאר הגורמים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר