סגור

הרב פרץ נזכר בפינוי גוש קטיף: "המתיישבים צוירו כאלימים"

השר לענייני ירושלים, שהתגורר בגוש קטיף לפני הפינוי, מספר על התחושות מלפני 15 שנה: "החברה הישראלית נקרעה, אבל הערבות ההדדית, החיבור לעם ולאדמה לא נקרעו מהמתיישבים שגורשו מבתיהם"

חדשות כיפה
ג באב התשפ
,
24 ביולי, 2020 11:38
הפינוי מגוש קטיף לפני 15 שנה

הפינוי מגוש קטיף לפני 15 שנהצילום: פלאש 90

השר לענייני ירושלים הרב רפי פרץ, שהתגורר בגוש קטיף לפני הפינוי, מספר על התחושות מלפני 15 שנה ומה הצליח לרומם את מתיישבים למרות אסון הגדול שפקד אותם

"15 שנים לגירוש מגוש קטיף. השנים עוברות והזיכרון כואב כאילו היה זה אתמול", נזכר פרץ והוסיף: "פעלנו באחריות וממלכתיות, על אף הכאב הגדול והפניית העורף למתיישבים, בחרנו בצמיחה. אני זוכר בימים שלפני הגירוש, דן חלוץ, הרמטכ״ל דאז, אמר לי, "אנחנו הולכים למלחמת אחים." אמרתי לו, ״אני מכיר את האנשים, את המתיישבים, מלחמת אחים לא תהיה!״ נעשה הכל עד לנקודה שבה נגיד שהעת לקחת צעד אחורה לא נרים יד. הוא נערך אחרת, אבל אני ידעתי שאף מתיישב לא ירים את ידו". 

פרץ מספר על האחריות שהרגיש כלפי עם ישראל: "היתה לנו אחריות בתקופת הגירוש שלא תהיה שפיכות דמים. הצבא נקרע לשניים, החברה הישראלית נקרעה, אבל הערבות ההדדית, החיבור לעם ולאדמה, הרצון לבנות את ארץ ישראל אלה לא נקרעו מהמתיישבים שגורשו מבתיהם. אלה היו רגעים קשים בהם נדרשתי לעמוד עם אחריות של מנהיג ציבור, לא בחרתי לעצמי את המקום או התפקיד אבל בהחלט בחרתי בדרך של אחריות. אחריות זו ממשיכה איתי גם היום, לזכור תמיר את חמשת תלמידיי הי״ד, טל קורצוויל, אשר מרקוס, אריאל זאנה, ערן פיקאר ואריק קרוגליאק שנרצחו בפיגוע במכינה בעצמונה".

"יום אחרי שפינו אותי ילדיי רעייתי, כשמשפחתי לא יודעת היכן נישן באותו הלילה, קרא לי ראש הממשלה אריק שרון. הוא הצביע חולות חלוצה וביקש שנלך ליישב שם. עניתי לו - ״אם ליישב את ארץ זו המשימה אנחנו באים, אנו אוהבים את ארץ ישראל על אף האגרוף בבטן שנתתם לנו". 

הגירוש מעזה היה טעות מרה, מדינת ישראל הפנתה עורף למתיישביה, וחמור מכך הגירוש היה טעות שאנו משלמים עליה עד היום. מבצע 'צוק איתן', שגם אותו אנו מציינים בימים אלו, הוא הוכחה ניצחת לכך. 68 חיילים שנפלו, ובתוכם שניים שלא שבו משם – סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, במבצע שלא היה צריך להיות אם היינו נשארים בגוש קטיף. מדינת ישראל ברחה וההרתעה הישראלית נפגעה בצורה קשה". 

הרב פרץ סיכם: "על אף הפניית העורף ולמרות שהמתיישבים צוירו כאלימים, והתקשורת הפכה אותם לכאלו שיעברו על החוק, התנהגנו באחריות ובממלכתיות. אנחנו נמשיך ליישב את ארץ ישראל ונמשיך להתחבר לעם ישראל, זאת השליחות".

24.07.2020

1. האוטובוס הוא אוטובוס של חברת מרצדס דגם O303 (נתנאל אילוז)

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2020

2. חפשו בגוגל: קווי יו"ש נעים בדרכים (נתנאל אילוז)

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2020

3. איבדנו אמון במנהיגות וברבנים שכמה מהם הורשעו בפגיעות מיניות. סופה של הציונות הדתית (איש יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2020

4. לא למדת כלום (שי )

הרב רפי
אתה בעצמך מפנה יהודים מביתם! הבית היהודי בהנגתך ישב בממשלה שפינת יהודים בשומרון ובבנימין.
כן אתה שותף לפינוי כחבר ממשלה וכחבר מפלגה שפינת מתיישבים רבים והרבה את ביתם!!!
מה ההבדל? אתם קיבלתם פיצויים והם לא! הפינוי שלכם היה על פי חוק, החלטת כנסת, החלטת ממשלה, ועמד בבג"ץ ואתה פינת מתחשבים ללא הליך מסודר בלי רגישות ועם הרבה נחישות.
לא אשכח ולא אסלח!!!

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2020

5. מה הצביע הרב רפי בנושא טיפולי המרה ולמה? ( )

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2020

6. פחות מחצי אחוז מאוכלוסיית עזה גזלה רבע מהאדמה ושליש וקו החוף. היה ברור שה' לא ייתן לגזל הזה להמשיך. (שרון)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מענק נוסף לפני החגים? אילוסטרציה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90     

נתניהו בוחן: מענק נוסף לפני החגים

קרא עוד