סגור

נתניהו נגד מדלבליט: מתנגד שתעסוק בגיבוש הסדר ניגוד העניינים בענייני

ראש הממשלה שיגר מכתב ליועמ"ש ובו דרש כי מי שיעסוק בגיבוש הסדר ניגוד העניינים שלו מבקר המדינה או שופט בדימוס: "מדובר בניסיון להצר את צעדי ראש הממשלה ובניסיון לגרוע מסמכויות ראש הממשלה המוקנות לו בחוק יסוד". היועמ"ש בתגובה: "אין כל עילה שמונעת ממני לעסוק בהסדר ניגוד העניינים של רה"מ"

חדשות כיפה
ב באב התשפ
,
23 ביולי, 2020 15:57
מנדלבליט ונתניהו

מנדלבליט ונתניהוצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתנגד לטיוטת הסדר ניגוד העניינים שגיבש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ודורש כי היועמ"ש כלל לא יעסוק בגיבוש הסדר ניגוד העניינים, וכי יש להעביר את ההכרעה למבקר המדינה מתניהו אנגלמן או לשופט בדימוס הבקיא בסוגיית ניגוד העניינים דוגמת כבוד השופט יעקב טירקל.


להורדת הקובץ

עורך דינו של ראש הממשלה יוסי כהן כתב ליועמ"ש כי "כידוע אתה והפרקליטים הכפופים לך הגשתם בחופזה כתב אישום פגום כנגד ראש הממשלה". עוד הוסיף עו"ד כהן "היכולת להתגונן מפני כתב האישום תיפגע, מדובר בניסיון להצר את צעדי ראש הממשלה ובניסיון לגרוע מסמכויות ראש הממשלה המוקנות לו בחוק יסוד". לטענת נתניהו אין שום מניעה שהוא יעסוק במינוי מפכ"ל המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה, למרות תיקיו הפלילים וטוען כי היועמ"ש פועל ממקומות לא טהורים ולכן דורש להחליפו.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דחה את הטענות שהשמיע נגדו ראש הממשלה בנימין נתניהו וקבע כי אין כל עילה שמונעת ממנו לעסוק בהסדר ניגוד העניינים של נתניהו, הסכם שנדרש לאור העובדה שראש הממשלה מתמודד כעת עם אישום בבית המשפט. במכתב ששלח נציגו של מנדלבליט לפרקלטו של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, נכתב כי היועמ"ש לא ישנה את טיוטת ניגוד העניינים שהוכנה, ובראשה הקביעה שנתניהו יצטרך להימנע ממינויים הנוגעים לערכת אכיפת החוק - כמו למשל מינוי פרקליט המדינה, מפכ"ל המשטרה וחברי הוועדה לבחירת שופטים.

נזכיר כי בשנה וחצי האחרונות המשטרה מתנהלת עם ללא מפכ"ל, אלא עם ממלא מקום. כמו כן היועמ"ש מדלבליט צפוי לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים, ומאז פרישתו של שי ניצן הוא ממלא את מקומו של פרקליט המדינה. כך שלמעשה מערכת אכיפת החוק מחכה לאיוש של שלושה תפקידים מרכזיים, שלרוב לראש הממשלה יש סמכות לדון מי ימונה אליהם. 

 

23.07.2020

1. אחד שמבין (חצוף הזיבי הרע הזה)

מחוצף מתנכל למערכת המשפט על כי חשפו את המושחת

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2020

2. חזק ואמץ מנדלבליט (יהודי פשוט)

אל תרא ואל תחת בגלל ביבי הביא האל קורונה על ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2020

3. ביבי צודק (אזרחית מודאגת)

מדוע לא פיטר את מנדנבליט מוקדם? איך ייתכן שנטל לעצמו גם את תפקידו של שי ניצן? מדובר בבן אדם שהפך או שהפכו אותו או שניהם יחד למגן קדמי של מערכת מושחתת! מה עם ליאת בן ארי, האם ינקו אתה טרם משפט??

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2020

4. מנדלבליט עצמו בניגוד ענינים חריף (אביחי)

הבעיה של נתניהו שכל השנים תמך בשלטון הפקידים המערכת עקיפת החוק
במקום לשים אותם במקום שנקבע להם בחוק, והחוק נקבע על ידי הכנסת וגם הממשלה וגם בית המשפט כפופים לחלוטין לחוקי הכנסת
הממשלה אמורה היתה לפטר את מנדלבליט מהיום למחר ולהעמידו לדין אותו ואת שופטי בית המשפט העליון הנגועים בניגודי ענינים ללא סוף

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

10 ספרי הנוער האהובים ביותר - אתם בחרתם

קרא עוד