ממונה הקורונה בירושלים - סא"ל במיל' שלום אייזנר

נציג המל"ל, סא"ל במיל' שלום אייזנר, מונה ראש עיריית ירושלים משה ליאון, לתפקיד ממונה מטעם העירייה המתכלל את משבר הקורונה בעיר ירושלים. ליאון הציע בנוסף: לא לסגור את הישיבות בבין הזמנים

חדשות כיפה 16/07/20 13:55 כד בתמוז התשפ

ממונה הקורונה בירושלים - סא"ל במיל' שלום אייזנר
שלום אייזנר, צילום: רוני שוצר, פלאש 90

הבוקר קיים ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הערכת מצב לאור עלית מקרה תחלואת הקורונה בעיר ירושלים. בהערכת המצב השתתפו ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנכ"ל העירייה, איציק לארי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חירום וביטחון, אלישע פלג, סגן ראש המלל, יואל סלוביק, נציגי פיקוד העורף בירושלים, ד"ר חן זמיר, רופאת המחוז, נציגי משטרת ישראל ונציג משרד הפנים.

בדרך לסגר? כמעט 2,000 נדבקים ביממה, נתניהו מכנס דיון חירום

בפגישה נדונו מספר רב של נושאים וביניהם העלייה בתחלואה בשכונות העיר: עיריית ירושלים ביקשה מהמל"ל לקבל את הסמכות לטפל בתושבי העיר. העירייה מבקשת לקבל את הכלים והסמכויות על מנת למגר את הנגיף ככל שניתן, לאור ההכרה עם השטח והבנת הצרכים.
עיריית ירושלים מאז תחילת השבוע החלה בפינוי מסיבי של חולים לבתי מלון. עד כה, מתחילת הגל השני פונו כ- 500 חולים לבתי מלון.


(ראיון עם משה ליאון ליום ירושלים)

פגיעה בתנועות הנוער - ליאון העלה את הסוגיה בפני סגן ראש המל"ל וביקש ממנו לשקול את ביטול הפעילויות בשנית: "במקום לסגור את התנועות עלינו לרתום אותם למאמץ ולסיוע. הסגירה היא לא פתרון", אמר. כמו כן ביקשה העירייה אישור לקיים פעילויות חוץ מבוקרות עבור אוכלוסיית הגיל השלישי בפארקים. בנוסף, הדגיש ראש העירייה הדגיש מול המלל את התנגדותו לביצוע סגר על השכונות. "הסגר על השכונות רק מגדיל את מספרי החולים, הוא לא פותר את הבעיה". אמר ליאון בדיון.

בדיון הודיע ראש העירייה על מינויו של שלום אייזנר, נציג המל"ל, תושב העיר, לפרויקטור לנושא הקורונה עבור העיר ירושלים מטעם המל"ל. עיריית ירושלים תכין ותציג תכנית טיפול מוצעת, ע"פ בקשת המל"ל, על מנת לאפשר קבלת סמכויות, משאבים וכלים למיגור הנגיף בעיר.

ליאון במכתב לאדלשטיין: לא לסגור את הישיבות בבין הזמנים

בנוסף, פנה ליאון לשר הבריאות אדלשטיין ולראש המל"ל מאיר בן שבת, וביקש מהם שלא לסגור את הישיבות הגבוהות בתקופת בין הזמנים, אחרי תשעה באב. לדברי ליאון, הוצאת הבחורים שהיו סגורים תקופה ארוכה בישיבה, לבתיהם, רק תגביר את ההדבקה ותסכן את המשפחות.

מכתבו של ליאון לאדלשטיין

מכתבו של ליאון לאדלשטייןצילום: ללא

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר