סגור

הוקמה תכנית לסיוע מיידי לעולים חדשים בתקציב של כ-80 מליון ש"ח

לאחר שנחשף הנתון העגום של 28% אבטלה בקרב עולים חדשים- שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה ושר האוצר ישראל כ"ץ סיכמו על תכנית תעסוקתית והארכת סל הקליטה לסיוע מיידי לעולים חדשים בתקציב של כ-80 מליון ש"ח  

חדשות כיפה
כג בתמוז התשפ
,
15 ביולי, 2020 13:01
פנינה תמנו שטה וישראל כ"ץ

פנינה תמנו שטה וישראל כ"ץצילום: חיים צח לע"מ

בשבוע שעבר חשפה שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה, שקיימת אבטלה של 28% בקרב עולים חדשים לאור משבר הקורונה וזאת בהשוואה לאבטלה בקרב האוכלוסייה הכללית העומד על כ-20%. לאחר מגעים מתמשכים בין משרד העלייה וקליטה ומשרד האוצר הגיעו לסיכומים  שר האוצר כ"ץ והשרה תמנו שטה על תקציב של כ-80 מליון ש"ח אשר יוקצו לתוכנית תעסוקתית ייחודית ומקיפה בעבור העולים חדשים וכן הארכת סל הקליטה עבור עולים חדשים.

התכנית גובשה במשרד העלייה והקליטה כדי להתמודד עם האבטלה הגואה בקרב העולים החדשים ביחס לישראלים וותיקים.

במסגרת התכנית יוקצו תקציבים לטובת מתן הכשרות תעסוקתיות לעולים, תמריצים לעסקים, סיוע לעסקים ביזמות של עולים חדשים, וואצ'רים לסיוע ממוקד במקצועות נדרשים, לימודי השפה העברית לקראת תעסוקה הולמת; מענקים לכ-550 עסקים עצמאיים שמקדמים עולים; קידום סטודנטים עולים בתעסוקה הנתמכים על ידי משרד העלייה והקליטה. 

שרת העלייה וקליטה פנינה תמנו שטה: "אני מודה לשר האוצר שראה  איתי עין בעין את הצורך לסייע לעולים חדשים  ולתת להם את הכלים לחזור למעגל העבודה במיוחד בעת הזו. עולה חדש שמגיע לישראל אינו זכאי על פי חוק לקבלת דמי אבטלה בשנתו הראשונה דבר המקשה עוד יותר על מצבו הכלכלי. רק בשנה האחרונה, קלטה מדינת ישראל  כ-35 אלף עולים חדשים ואנו מחוייבים לדאוג ולתת להם  את הכלים שיסייעו לעולים בהשתלבותם בשוק התעסוקה הישראלי, במיוחד בעת הזו שמשבר הקורונה אינו פוסח על אף אחד."

יו"ר וועדת העליה והקליטה שפועל בשיתוף פעולה עם שרת העלייה והקליטה בירך על התוכנית בדיון שקיים הבוקר בוועדת העלייה והקליטה ואמר:"הסיוע לעולים הוא חשוב. במיוחד בתקופת קורונה. הם אוכלוסייה שזקוקה לכך ואני שמח שנפל בחלקי כיו"ר הועדה ביחד עם שרת העלייה והקליטה ושר האוצר לפעול לסיוע בתקופה זו. עדיין קיימות משימות נוספות שגם בהם נמשיך לטפל".

במשרד האוצר  אישרו כי שרת העלייה והקליטה ושר האוצר הגיעו להסכמה שינתן סכום משלים עד 80 מליון ש"ח לצורך הרחבת סל הקליטה לקצבה שתגיע לעולים החדשים שהגיעו בשנה האחרונה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: צילום מסך

נתניהו: " המבצע יימשך ככל הדרוש כדי להשיג את המטרה שהצבתי"

קרא עוד