רופאה קראה למפגינים להגיע ללא טלפונים כדי שלא יאותרו על ידי שב"כ

רופאה בבית החולים סורוקה קראה למפגינים בכיכר רבין להגיע להפגנה ללא טלפונים חכמים, כך השב"כ לא יוכל לאתר אותם והם ימנעו מכניסה לבידוד. בית החולים סורוקה: "לא הייתה לה כל כוונה לקרוא לציבור לנהוג בניגוד להנחיות משרד הבריאות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כ בתמוז התשפ
,
12 ביולי, 2020 16:13
ההפגנה אתמול

ההפגנה אתמולצילום: פלאש 90

‏ראש מטה שר הבריאות, קובי צורף, פנה לנציב קבילות הציבור למקצועות הרפואה, ד"ר בעז לב, עקב קריאתה של רופאה למפגינים בכיכר רבין להשאיר את הטלפונים הניידים שלהם בבית וזאת כדי שלא יאותרו על ידי שב"כ, דבר שיימנע מהם כניסה לבידוד. מדובר בפרופסור רותי שאקו לוי, רופאה בבית החולים סורוקה בבאר שבע ויו"ר איגוד הפתולוגי בישראל.

בפניה ששלח ראש המטה נכתב כי "שר הבריאות יולי אדלשטיין מודע לקושי הרב העומד בפני בעלי העסקים נוכח החלטת הממשלה לצמצום משמעותי של ההתקהלויות במסעדות ועל סגירת ענפים אחרים. השר מזדהה לחלוטין עם דרישת בעלי העסקים לפיצוי הולם  ממשרד האוצר נוכח הפגיעה הקשה בפרנסתם". 

עם זאת כותב ראש המטה: "בד בבד חשוב לזכור כי התקהלות המונית טומנת בחובה כנה לשלום הציבור - בראש ובראשונה שלומם של המפגינים ובהמשך לכך גם של הסובבים אותם". 

ראש המטה הסב את תשומת ליבו של נציב הקבילות לפוסט שפרסמה בקבוצת פייסבוק הפרופסור רותי שאקו לוי: "מי שמגיע הערב להפגנה ולא מעוניין להיכנס מחר לשבועיים בידוד שיעשה לעצמו טובה וישאיר את הטלפון החכם בבית!". 

ראש המטה סיים את פנייתו וכתב: "המצב שבו רופאה מפרסמת בציבור מידע שיסייע, לכאורה, להתחמק מבידוד הוא לא מתקבל על הדעת. נוכח האמור אבקש שתבחן את התנהלותה של פרופסור שאקו לוי בהקדם האפשרי בהתאם לשיקול דעתך המקצועי". 

מבית החולים סורוקה נמסר: "שוחחנו הבוקר עם פרופסור שאקו לוי בעקבות הפוסט ששיתפה והיא הבהירה שלא הייתה לה כל כוונה לקרוא לציבור לנהוג בניגוד להנחיות משרד הבריאות, ואף התנצלה על כך. מהיכרות עם הרופאה, שמשמשת גם כיו"ר איגוד הפתולוגים בישראל, אין לנו ספק במחויבות שלה לבריאות הציבור. אנו קוראים לציבור להמשיך ולקיים במלואן את הנחיות משרד הבריאות".


להורדת הקובץ

 

12.07.2020

1. זה שיבוש הליכי חקירה (חמו)

והיא צריכה לשלם על זה

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2020

2. אין אלוהים אין כלום (אה)

אין אלוהים אין כלום

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2020

3. טפשות (ללל)

מה מיוחד איזו ידיעה מרעישה .הרי למעקב קוראים איכון סלולרי.צריך להיות אטום לחלוטין לא להבין את זה לא חייבים ללמוד שבע שנים רפואה לקלוט דבר פשוט כל כך.

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2020

4. היא מנסה לסדר לה ולקולגות שלה הרבה עבודה..... (ממממ)

היא לא רופאה, היא פתולוגית.....

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אסירים ביטחוניים הכלואים בישראל. ארכיון צילום: חסן ג'די, פלאש 90

ח"כים השתתפו באירועי הוקרה למחבלים משוחררים

קרא עוד