בעקבות האירוע הנהלת יצהר מבהירה: "אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים"

במהלך פינוי במאחז "כיפה סרוגה", נתקלו כוחות מגב בהתנגדות של כ-30 תושבים שחסמו את הכניסה עם צמיגים בוערים. במהלך התגרה בין התושבים לשוטרים, נפצעו שני שוטרים. נעצר צעיר בשנות העשרים לחייו בחשד לשימוש בגז פלפל נגד השוטרים

חדשות כיפה
יח בתמוז התשפ
,
10 ביולי, 2020 9:44
כוחות המשטרה ביצהר. ארכיון

כוחות המשטרה ביצהר. ארכיוןצילום: הקול היהודי

במהלך הלילה (ו') החלו עימותים בין מפגינים מאזור יצהר לבין שוטרי משמר הגבול, במהלך העימותים שני שוטרים נפצעו. התקרית אירעה במסגרת פינוי המאחז  "כיפה סרוגה", שנהרס בעבר והוקם בשנית. -30 תושבים שהתאספו סמוך לשטח צבאי סגור ליד יצהר, הגיעו כדי לבנות את הבית שנהרס כבר בעבר, וכדי למנוע כניסה של שוטרים ערכו חסימות בין היתר באמצעות הבערת צמיגים.

כשהגיעו השוטרים הם נתקלו בהתנגדות אלימה שכללה תקיפות פיזיות שימוש בגז פלפל, והשלכת חפצים. לאחר מאבק ממושך השוטרים פירקו את המחסומים ופינו שוב את המבנה. כאמור במהלך העימותים נפצעו שני שוטרים, ובנוסף עצרו את אחד התושבים, צעיר כבן 20, בחשד לשימוש בגז פלפל לעבר הלוחמים.

תגובת הישוב יצהר: "מדובר באירוע שהחל בבניית בית חדש על חורבות בתים שנהרסו בידי כוחות הביטחון לפני כחודשיים. שוטרי המג"ב שהגיעו למקום ללא תגים וחלקם ללא מסכות הפעילו אלימות קשה כלפי תושבים שלא עשו דבר (מצורפים קטעי וידיאו) אנו רואים בחומרה את תפיסת הגבעה ע"י כח מג"ב במשך תקופה ארוכה, דבר שלא נעשה מעולם מול שום כפר ערבי, ועוד יותר את הפעלת האלימות הקשה שלא לצורך. אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים ואין בישוב יצהר מקום לתופעות כאלו".

מפורום תג מאיר נמסר: "כאשר מבליגים למעשי טרור רצופים כנגד פלשתינים חפים מפשע- אין צורך להתפלא על פגיעה בשוטרי מג"ב. יש לעצור את פעילי הטרור היהודי הפועלים ללא הפרעה כנגד פלשתינים, ערבים-ישראלים,  יהודים-ישראלים, חיילים ושוטרי מג"ב"

בתקופה האחרונה נעשו פינויים רבים באזור יצהר, ביניהם גם פינוי במאחז "קומי אורי", גם בפעם ההיא הייתה אלימות, אז מצדם של השוטרים. מהתמונות שתועדו ב"קומי אורי" נראה כי הפינוי נעשה תוך אלימות פיזית. כוחות משמר הגבול שהגיעו לשכונה קומי אורי בישוב החלו לפנות את תושבי הבית שנבנה מחדש לאחר שנהרס, אך נהגו באלימות לתושבי המקום תוך כדי הפינוי.   

10.07.2020

1. מתנחבלים (אדם דתי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2020

2. ל מ ה ? ? ? (בית חייות)

משלח מג"ב לפנות דווקא יהודים ולא פלילי שתינים ובדויים

דווח על תגובה לא ראויה
11.07.2020

3. הרב דודי מתיר להם לצלם בשבת (מתנחלים מחללי שם השם)

בסוף הקיצונים האלו יתאסלמו.

דווח על תגובה לא ראויה
11.07.2020

4. חלאס לבלבל את השכל! (יצהרניק)

א. אין שום בעיה לצלם בשבת לצורך ארץ ישראל כידוע בהלכה שמחללים שבת על קניית קרקע בארץ ישראל. (מובא בשו"ע) ויש מח' אחרונים על מצלמות לצורך המאבק.
ב. הרב דודי ציוני נלהב. חסיד ירא שמיים אך אינו נלחם בציונים.
ג. הגבעונים הינם אנשים עדינים ואוהבים אוהבי תורה וארץ ישראל והמגב הרשעים מגיעים ומציקים לתושבים מדי יום. חלאס לבלבל את השכל!!!! כל בעיטה שמגבניק נותן ליהודי יכולה להיקרא 'פציעה קלה' ואז מזמן היו עשרות פצועים...אל תדברו על מקום שלא בהייתם בו מימכם. תודה. ובקשו סליחה בבקשה מכל האנשים שמוסרים נפשם על ארצנו הקדושה יומם ולילה. מוזמנים לבוא ולהתבשם...

דווח על תגובה לא ראויה
13.07.2020

5. מתנחלים אמיתיים. אלימות כחות הבטחון. אין להם אינטרנט להגיב למבזיהם שיושבים בסלון. (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: ללא

השרה ינקילביץ: "עקירת גוש קטיף היא פצע מדמם שעדיין פתוח בגוף האומה"

קרא עוד