סגור

עמיר פרץ הורה לעצור עבודות קק"ל בנגב. סמוטריץ': "אובדן ריבונות המדינה"

שר הכלכלה, האחראי על הרשות להסדרת הבדואים, הורה לעצור עבודות נטיעה של קק"ל סמוך ליער יתיר. ח"כ סמוטריץ' זועם ודורש מנתניהו להתערב: "כניעה לאיומים של הבדווים היא הביטוי המובהק ביותר לאובדן הריבונות של המדינה בנגב"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יז בתמוז התשפ
,
09 ביולי, 2020 13:54
הפזורה הבדואית בנגב. ארכיון

הפזורה הבדואית בנגב. ארכיוןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

האם שר הכלכלה, עמיר פרץ, שתחת תחום אחריותו נמצאת הרשות להסדרת הבדואים, הורה לעצור עבודות של הקרן הקיימת לישראל של תביעת בדואים על שטח בנגב? ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה), פנה היום (ה') במכתב דחוף לראש הממשלה נתניהו, בטענה כי מדינת ישראל מאבדת את הריבונות בנגב. 

סיור ימינה בנגב: "יש להגביר את האכיפה בנגב ביד קשה"

בחשבון הטוויטר שלו כתב סמוטריץ': "כשנתניהו הפקיר את רשות הבדואים בידי עמיר פרץ התרענו שזו הפקרת הנגב להמשך ההשתלטות הבלתי חוקית של הבדואים על אדמות המדינה. עכשיו זה קורה. עמיר פרץ הורה לעצור עבודות נטיעה של קק"ל על *אדמות מדינה* (אפילו ללא תביעות בעלות) כדי לשמור על האדמה ולמנוע מהבדואים לפלוש אליה.
אני קורא לראש הממשלה להתערב ולהורות על המשך מבצע הנטיעות. כניעה לאיומים של הבדווים היא הביטוי המובהק ביותר לאובדן הריבונות של המדינה בנגב".

סמוטריץ' בתצפית על שכונת לקיהצילום: קרדיט: מירב כהן.

במכתב ששלח סמוטריץ' לראש הממשלה נתניהו נאמר:

1. בשנה האחרונה מבצעת הקק"ל נטיעת עצים על ידי לאורך נחל יתיר במטרה לשמור על אדמות המדינה מפני השתלטות בלתי חוקית. תוכנית הנטיעה הינה בסדר גודל של כ-10,000 דונם על אדמות מדינה. זהו מעשה ציוני חשוב מאין כמוהו. 

2. נכון להיום, נטעו קק"ל כ-4,500 דונם, אולם לאחרונה כשהתקרבו הנטיעות לשטח עליו יש לכאורה תביעות בעלות, התבקשו קק"ל על ידי המשטרה לעצור למספר ימים את הנטיעות באזור זה על מנת לבדוק העניין עם התושבים. 

3. הקרן הקיימת לישראל החליטה להמשיך בנטיעות בהתאם לפרויקט על קרקע מדינה סמוכה באזור הנקרא חירבת אל ווטאן (בסמוך לאום בטין) אולם גם שם נאלצו להפסיק ונמסר להם על ידי המשטרה כי לא יקבלו סיוע אבטחתי של המשטרה (בעקבות פניית רשות הבדואים בהוראת השר ככל הנראה). 

4. כנראה שהמשפחות הבדואיות אבו רקייק, אל נבארי, ואבו עסא אשר מנהלות את המאבק על השטח ראו כי טוב, וכי בכל מקום בו הם יאיימו, יוכלו לעצור את העבודות, החליטו שגם בשטח החדש הנטיעות לא לטעמן ואיימו לעורר מהומות ולהפגין (ככל הידוע אף הקימו אוהל מחאה במקום). 

5. לצערי, ואף טענתי זאת לא פעם במהלך שיחות ראש הממשלה להקמת ממשלה עם ח"כ גנץ ומפלגת העבודה, הפקרת הרשות להסדרת הבדואים בידי השר עמיר פרץ, תביא איתה הפקרה וכניעה של ממשלת ישראל לכל לחץ מהמשפחות הבדואיות. ואשר יגורנו בה לנו. השר עמיר פרץ הנחה את ראש הרשות להסדרת הבדואים בנגב לפנות אל המשטרה ולדרוש את עצירת אבטחת הפרויקט דבר שיביא לעצירת הנטיעות בטענה שמבקש לקיים מו"מ עם התושבים על הסדרה, הפסקת הנטיעות אפילו לתקופה קצרה תעצור את הפרויקט לחלוטין.

6. אני פונה אליך כשר האחראי על המשטרה, להורות למשטרה לא להיכנע לאיומים ולבקשות של הרשות ולהודיע לקק"ל עוד היום על המשך אבטחת הנטיעות כמתוכנן.

09.07.2020

1. קק"ל (גלגל)

קרן הקיימת לישמעאל.

דווח על תגובה לא ראויה
11.07.2020

2. עמיר פרץ ממקימי בצלם (רמי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עופר כסיף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

קרא עוד