סגור

משה ליאון נגד סגר בירושלים: "יהפוך את השכונות למדגרות קורונה"

ראש עיריית ירושלים פנה למשרד הבריאות במכתב בו הוא מפרט את הסיבות להתנגדותו להטיל סגר על השכונות בעיר בהן התחלואה גבוהה: "לפעול באופן מיידי לפינוי כל חולה מאומת בתוך 24 שעות"

חדשות כיפה
יז בתמוז התשפ
,
09 ביולי, 2020 9:44
רחוב יפו בסגר

רחוב יפו בסגרצילום: נתי שוחט, פלאש 90

לאחר הדיווחים אמש (ד') כי בממשלה שוקלים להטיל סגר על תשע ערים או חלק מהן, בשל העלייה בתחלואה בקורונה בערים אלו, פנה הבוקר ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, למשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו, והסביר מדוע מדובר בפעולה בעייתית.

בירושלים שוקלת הממשלה להטיל סגר על חמש שכונות (רוממה, מעלות דפנה, קרית צאנז, רמות והר נוף), וכן לסגור את מוסדות החינוך מגיל 9, את הכוללים ואת הישיבות.

הממשלה שוקלת: סגר בתשע ערים נוספות

ליאון כתב כי "הסגר המוצע עשוי להפוך את השכונות הרלוונטיות למדגרות קורונה. חשוב להדגיש: להבדיל מערים אחרות, השכונות המדוברות  בירושלים הן שכונות בהן מתגוררים עשרות אלפי אנשים ומשפחות ברוכות ילדים בדירות צפופות, כשמאות אנשים מתגוררים בכל בניין. הסגירה ההרמטית שלהם תוביל להדבקה המונית בתוך הקהילה ותחמיר את המצב". 

ראש עיריית ירושלים הציע פתרונות אחרים, במקום סגר: "לאור האמור, מציע לפתוח חמ"לים ייעודיים שיופעלו על ידי העירייה ופיקוד העורף בשכונות המדוברות  ולפעול באופן מיידי לפינוי כל חולה מאומת בתוך 24 שעות מהבית במטרה למנוע את המשך ההדבקה". 

ראיון עם משה ליאון ראש עריית ירושליםצילום:

לגבי סגירת מוסדות החינוך כתב ליאון לגרוטו, כי "א. ישיבות גדולות(גילאי 16-25): שליחת עשרות אלפי בחורים הביתה, עלולה להביא להתגברות המחלה בצורה דרמטית. 
נכון לעכשיו, אין שום דרך לבדוק את המצב הנתון של חולי הקורונה בתוך הישיבות ואנו עשויים לשלוח חולים רבים לבתיהם, שם ידביקו עוד משפחות רבות ויביאו להתפרצות אדירה במגזר החרדי. 
לאור האמור,המלצתי: הידוק הסגרים על כל הישיבות הגדולות למשך שבועיים. 
ב.ישיבות קטנות (כיתות ט-יא): הישיבות עם הפנימיה ימשיכו במתכונת של הישיבות הגדולות. 
ישיבות בלי פנימיה, ימשיכו את מתווה הקפסולות, ובאם ימצא חולה – הקפסולה תיסגר מיידית, והבחורים ישלחו לבתיהם לבידוד. 
ג.תלמודי תורה (כיתות א-ח): הקפדה יתירה על מתווה הקפסולות תוך מעקב קפדני אחר תסמינים ושמירת הוראות משרד הבריאות וסגירת כל קפסולה בה ימצא חולה".                                                                                                                                             
עוד הוסיף ראש עיריית ירושלים: "אני סבור שהטיפול בסוגיה חייב להיות מערכתי, כולל, לקחת בחשבון את מירב האפשרויות למניעת ההדבקה והתפשטות הקורונה. סגר ללא פתרונות כאלה, ישיג את המטרה ההפוכה. אני קורא לכלל גורמי הממשלה להאיץ את פעולות המניעה ובכלל זה בתי מלון לבידוד הנדבקים".

09.07.2020

1. לא ברור (ש)

אינני מבין את הטענה הזו. שאלה אחרת היא האם צריך ואפשר להוציא את כל החולים, אבל איך זה שלא נסגור את השכונה יועיל במשהו. השכונה תמשיך להיות מדגרה ורק תפיץ אצ זה החוצה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

נשים למטבח? צה"ל גנז קליפ של הלהקה הצבאית בשל החשש מפגיעה בנשים

קרא עוד