סגור

סמוטריץ': אף אחד לא מעל החוק- גם לא שופטים

מליאת הכנסת תצביע על הצעת ח"כ סמוטריץ' להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים בבית המשפט העליון. הליכוד יעניק חופש הצבעה לחברי הסיעה

חדשות כיפה
טז בתמוז התשפ
,
08 ביולי, 2020 10:13
ח"כ בצלאל סמוטריץ

ח"כ בצלאל סמוטריץ'צילום: Sraya Diamant/Flash90

אתמול (ג') הוגשה דרישה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי עניינים בבית המשפט העליון. ההצעה הונחה  על ידי ח"כ בצלאל סמוטריץ' וסיעת ימינה, ההצעה תעלה למליאת הכנסת היום. 

ח"כ סמוטריץ' כתב: "אף אחד לא מעל החוק. גם לא שופטים. היום עולה להצבעה הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את ניגודי העניינים של העליונים. וכפי שאמר לי אתמול הפרשן יעקב ברדוגו - חבריי בליכוד ובמפלגות החרדיות הכדור בידיים שלכם. אם לא תצביעו היום בעד, תחסכו מאיתנו את הנאומים ומס השפתיים מחר".

הליכוד יעניק חופש הצבעה לחבריו בהצבעה על ההצעה של סמוטריץ׳ להקים ועדה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של שופטים, כך פרסם עמית סגל.

נזכיר, בבקשתו של סמוטריץ' נכתב כי "בשבועות האחרונים התפרסמו רצף תחקירים עיתונאיים המגלים מציאות שאינה מתקבלת על הדעת של ניגודי עיניינים קשים אצל שופטי בית המשפט העליון, היושבים בדין בתיקים של בעלי דין או עורכי דין שיש להם זיקה אליהם. מה שמטריד עוד יותר מהתחקירים עצמם הן תשובות השופטים המקוממות, המלמדות על חוסר הבנה, שלא לומר התכחשות, לבעייתיות הרבה הכרוכה בכך, ועל חוסר נכונות לתקן את המעוות".

"עוד עולה מהתחקירים היחס המזלזל של השופטים לרשימת המניעויות שלהם, החוסר בכללי מניעויות למניעת ניגודי עניינים, העדר פיקוח ובקרה, הוספה ומחיקה של בעלי ניגודי עיניינים מרשימת המניעויות לפי העת והשעה, תוך התעלמות מוחלטת מחשש הטיית הדין והפגיעה הקשה באמון הציבור במערכת המשפט". נכתב בבקשה

בנוסף נכתב, "משכך הם פני הדברים, ומתוקף תפקידה של הכנסת לבקר את פעולות הרשות המבצעת והרשות השופטת, נדרשת הקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא. הוועדה תידרש לבחון לעומק את ניגודי העניינים האמורים, האם ניגודי העניינים קיימים בבית המשפט העליון לבדו, או שמא פשה הנגע בערכאות הנמוכות יותר, האם קיימים ניגודי עניינים נוספים במערכת המשפטית שטרם נחשפו לציבור ועלולים להגדיל את הפגיעה באמון הציבור במערכת המשפטית, ולבסוף לגבש את התיקונים המערכתיים הנדרשים בעניין ואת אמות המידה למניעת ניגודי עניינים במערכת המשפט, לרבות באמצעות חקיקה".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד, הגיב: "אני מברך את ראש הממשלה וסיעת הליכוד ושמח שמאמציי מאחורי הקלעים נשאו פרי והחליטו על חופש הצבעה בעניין הקמת ועדת החקירה הפרלמנטרית על ניגודי העניינים של השופטים. לא יתכן שבעניין כל כך מהותי וקריטי נצביע נגד, כאשר אנו פועלים כל העת לשנות אותו".

לגבי הסיעות החרדיות, הבוקר נמסר כי ש"ס ויהדות התורה נוטות להתנגד להצעת הקמת הוועדה, אך חבר הכנסת גפני, יו"ר דגל התורה מסר: "אין סיכוי שנצביע נגד"

08.07.2020

1. יש צורך בוועדת שחיתות לכנסת ולבית המשפט (א.צ)

שהצדק יצא לאור

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2020

2. 1 לכנסת יש וועדה מיוחדת שנקראת העם שמחליפה אותו כל 4 שנים (או חודשים)

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2020

3. סמוטריץ הצהיר שתורתו אומנותו כדי ללמוד תואר ראשון לפני הגיוס (ברק)

סמוטריץ חושב שהוא מעל החוק ולכן מותר לו להצהיר שקר כדי לדחות גיוס כדי ללמוד תואר במשפטים לפני הגיוס
הגיע הזמן שהוא יתן את הדין על כך

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2020

4. האם החוק מאפשר התחמקות משירות צבאי כדי לעשות תאר במשפטים? ( )

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2020

5. כ ל (ה כ ב ו ד ! ! !)

לבצל אל . ישר כח ! חזק ! תמוההה ביותר ! למה ? ! ש"ס מתנגדת . בנט ושקד - ירדו מהליבי רע ליות שלהם - יתחזקו - עם בצלאל וסופר יחברו למחנה השפויי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר