סגור

גנץ: "בחירות בעת הזאת- חוסר אחריות"

ראש הממשלה החליפי התייחס לוויכוח על העברת תקציב המדינה, למשבר הקורונה והטיפול בו, לגרעין האיראני, ולמצב הפוליטי, בנוגע ל"יש עתיד" אמר: "כל דבר שנעשה עכשיו לטובת ישראל קשה ומורכב יותר לו הם היו איתי, אבל הם בחרו ואני המשכתי קדימה"

חדשות כיפה
יג בתמוז התשפ
,
05 ביולי, 2020 7:36
גנץ

גנץצילום: Tomer Neuberg/Flash90

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, התייחס הבוקר (א') בראיון ל"כאן רשת ב" למצב הכלכלי בעקבות משבר הקורונה, ולצעדי הממשלה לגביו. בין השאר, בנוגע לוויכוח על העברת תקציב חד שנתי או דו שנתי, אמר גנץ: "זה חוסר אחריות לפעול מתוך תוכנית שלא רואה את כל התקופה בכללותה. זה לא נכון מקצועית. מה נדרש לישראל בעת הזו של אי יציבות? חייבים להסתכל על השנה וחצי ביחד. ממילא ייקחו שלושה חודשים לתכנן את התקציב". 

עוד הוסיף גנץ, לגבי הפרסומים על דרישת כחול לבן להעברת הטיפול במשבר הקורונה לידי פיקוד העורף, כי משרד הביטחון אינו מבקש לקבל סמכויות בנושא הקורונה, אלא להרחיב את מערך הסיוע להתמודדות עם המשבר. לדבריו "המדיניות חייבת להיקבע על ידי ראש הממשלה באמצעות המל"ל וקבינט הקורונה".

"כל ההנחיות הבריאותיות והסמכויות הרפואיות חייבות להישאר בידי משרד הבריאות. בסופו של דבר מי שמטפל באזרחים באמת זה הרשויות המקומיות, ומי שיודע לעבוד הכי טוב עם הרשויות המקומיות זה פיקוד העורף. אנחנו לא מבקשים שום סמכות אצלנו, רק משימות ביצוע". אמר גנץ.

ראש המשלה החליפי גם התייחס לדיווחים הזרים על תקיפות ישראליות באיראן ומצב תכנית הגרעין שם: ""כולם יכולים לחשוד בנו כל הזמן", וציין, "לא כל אירוע שמתרחש באיראן קשור אלינו". יחד עם זאת, הוא ציין: "איראן גרעינית היא סכנה לעולם, לאזור ולישראל, ואנחנו ממשיכים לפעול בכל הזירות כדי לצמצם את האפשרות שהיא תגיע לזה. עם זאת, לא צריך לחבר את המדיניות הזאת לכל התרחשות". 

ביחס להחלת הריבונות ותכנית טראמפ אמר גנץ :"התוכנית היא נכונה, אני לא מסכים עם כל המרכיבים שלה, אבל עם רובה. רובנו לא רוצים לשלוט על הפלסטינים. לכן הרעיון צריך להיות שמירה על הביטחון תוך הגברת הריבונות באזורים הרלוונטיים - בקעת הירדן, גושי ההתיישבות וירושלים המאוחדת - ובד בבד, לאפשר היפרדות מהפלסטינים". והוסיף, כי יש לקדם את התכנית בתיאום מלא עם האמריקאים ובתמיכתם.

05.07.2020

1. גנץ גנב קולות (שמעון לוי)

אפס מאופס , אתה תואם נתניהו המושחת !!!
תתבייש !!!!

דווח על תגובה לא ראויה
05.07.2020

2. גנץ התגלה כאפס מאופס. ועוד היה רמטכ"ל, ה' ירחם. (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
05.07.2020

3. אריה, תחת גנץ נהרגו עשרות חיילים רק בגלל תבוסתנות ופחדנות אבל... (יוחאי)

הוא לא שונה מאף קצין מטה כללי היום ובשלושים השנה האחרונות. הצבא הזה הובס בכל מלחמה ועימות גם נגד ארגוני טרור ולא צבאות סדירים. הרע עוד לפנינו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הנשיא ריבלין בבית שמש צילום: מארק ניימן, לע"מ

הנשיא פתח את שנת הלימודים: "שמרו על הבריאות שלכם"

קרא עוד