סגור

לראשונה: פנייה לפתיחת תהליך הדחת ח"כ

בעקבות השתתפות  ח״כ איימן עודה בכנס משותף לפת״ח ולחמאס פנה ח״כ סמוטריץ׳ ליו״ר הכנסת וביקש להתחיל לראשונה בתולדות הכנסת בהליך הדחה כנגד ח״כ עודה

חדשות כיפה
יא בתמוז התשפ
,
03 ביולי, 2020 10:34
ח"כ בצלאל סמוטריץ

ח"כ בצלאל סמוטריץ'צילום: Sraya Diamant/Flash90

בעקבות השתתפות  ח״כ איימן עודה בכנס משותף לפת״ח ולחמאס פנה אתמול בערב (ה') ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ליו״ר הכנסת וביקש להתחיל לראשונה בתולדות הכנסת בהליך הדחה כנגד ח״כ עודה. 

במכתבו מבקש ח״כ סמוטריץ׳ להפעיל את סעיף 8א לחוק הכנסת וסעיף 42א(ג) לחוק יסוד הכנסת בשל התקיימות, לכאורה, התנאי האמור בסעיף 7א לחוק יסוד הכנסת הקובע כי לא יכהן אדם כח״כ אם פעל לשלילת קיומה של מדינת ישראל או תמך במאבק מזויין של ארגון טרור נגד מדינת ישראל. 

ח״כ סמוטריץ׳ התייחס במכתבו לנימוקי הבקשה וכתב כי ״היום, יום חמישי, התקיים כנס ווירטואלי ברמאללה בו השתתפו ח"כ איימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת בכנסת, ראש הוועד המרכזי בפת"ח והממונה מטעם התנועה על המאבק בתוכנית החלת הריבונות הישראלית, ג'יבריל רג'וב וסגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, סאלח אל-ערורי.


להורדת הקובץ

הכנס עסק בתוכנית הרשות הפלסטינית להתנגדות למהלכי החלת הריבונות של מדינת ישראל, וכלל תמיכה במאבק מזויין כנגד מדינת ישראל בשיתוף עם נציג הרשימה המשותפת.״

סמוטריץ׳ סיים וקבע כי ״השתתפותו של ח"כ עודה בכנס זה בו נשמעו אמירות מפורשות התומכות בהפעלת טרור כנגד מדינת ישראל לדוגמת "המאבק שלנו משותף, אין אויב אחר מלבד ישראל" ומשתתפים בו תומכי טרור מהרשות הפלשתינית ומארגון החמאס אינו דבר שכנסת ישראל יכולה לעבור עליו לסדר היום. על פי החוק ח"כ עודה אינו ראוי ואינו יכול לכהן כחבר כנסת ועל כן נדרשת הדחתו״.

פתיחת ההליך דורשת חתימתם של 70 חברי כנסת מתוכם לפחות 10 מהאופוזיציה. עד הבוקר הצטרפו למהלך סיעות ימינה וישראל ביתינו וכעת נדרשת חתימתם של חברי הכנסת מהקואליציה. 
 

03.07.2020

1. לעודה ודומיו אסור לכהן בכנסת ישראל (בישופ)

דווח על תגובה לא ראויה
03.07.2020

2. אני מחכה ליש עתיד ותלם שיצטרפו... מנסים להדיח ראש ממשלה בלי ביסוס חוקי, אבל לא יתמכו בהדחת ח"כ כשיש בסיס חוקי? (אני יודע שהצטרפות למאבק מזויין נגד המדינה אינו ברמה של חשד ל)

דווח על תגובה לא ראויה
03.07.2020

3. מי שהשתמט משירות צבאי והלך במקום זה ללמוד משפטים בקריית אונו שלא ילמד אותנו מהי ציונות. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 הרב קנייבסקי צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

מרצ נגד הרב קנייבסקי בשלט שנתלה באיילון: "הם לא יחליטו"

קרא עוד