סגור

סקר חדש: הליכוד- 38 מנדטים, כחול לבן- 10.

למרות התפשטות הנגיף, כוחה של מפלגת הליכוד עולה, לעומת הקדנציה הנוכחית, ל- 38 מנדטים, יש עתיד- תל"ם מתחזקת על חשבונה של כחול לבן ועולה ל-17 מנדטים

חדשות כיפה
יא בתמוז התשפ
,
03 ביולי, 2020 9:27
גנץ ונתניהו

גנץ ונתניהו צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, מארק ישראל סלם

משבר הקורונה לא נגמר, ומלבד המשבר הכלכלי, שנדמה שעוד לא הגיע לשיא, שיעורי התחלואה בנגיף עולים שוב, במספרים שמדינת ישראל עוד לא הכירה. למרות זאת, נראה שבנימין נתניהו והליכוד יכולים, לפחות נכון לשבוע זה, עוד להיות רגועים. בסקר שנערך עבור 103fm מתחזק הליכוד במנדט לעומת כוחו כרגע, וכחול לבן יורדת ל- 10 מנדטים. 

עם זאת, יש לזכור כי בסקרים קודמים, עברה מפלגת הליכוד את גבול 40 המנדטים, כך שנראה שכן חלה ירידה כלשהי, בעוד מפלגת יש עתיד - תלם מתחזקת ל- 17 מנדטים.

מהסקר שביצע פרופ' יצחק כ"ץ ממכון 'מאגר מוחות', עולה כי במקום הראשון נמצאת מפלגת הליכוד עם 38 מנדטים. מיד אחריה 'יש עתיד-תלם' עם 17 מנדטים, אחריה הרשימה המשותפת עם 15 מנדטים, ו'כחול-לבן' עם 10 מנדטים.

את המקומות הבאים תופסות ימינה וש"ס כל אחת עם 9 מנדטים, 'יהדות התורה' עם 8 מנדטים, 'ישראל ביתנו' עם 8 מנדטים ומרצ עם 6. העבודה לא עברה את אחוז החסימה.

המשתתפים בסקר נדרשו לענות על שאלה נוספת אשר אינה מציגה את התמיכה בליכוד בצורה חד משמעית. השאלה: "היועץ המשפטי לממשלה דחה בקשה של ראש הממשלה לקבל ממקורבו ספנסר פרטרידג' סך של 10 מיליון שקלים לכיסוי הוצאות המשפט. האם את/ה בעד או נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה?".

על תשובה זו ענו רוב הנשאלים בחיוב - תמיכה מוחלטת של 64% מתוך כלל הנשאלים בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה. 36% האחרים התנגדו להחלטת היועץ. כלומר, על אף שרוב הציבור, על פי הסקר, היה מצביע כעת לליכוד, לא בהכרח מדובר בתמיכה בנתניהו, שהרי השאלה השניה מראה כי קיימת בציבור התנגדות לדרישתו של ראש הממשלה לקבל מימון להוצאות משפטו.

03.07.2020

1. חשוב שתדעו (יוסי)

ראיתי את מפת הריבונות של נתניהו/ טראמפ ונחרדתי: רוצים לתת לפלסטינאים כפיצוי את איזור העיר ערד.לא הרבה יודעים אבל יש שם מרבצי זהב!!
אם ראשי ההתיישבות היו יודעים לא היו מסכימים בשום פנים ואופן????

דווח על תגובה לא ראויה
04.07.2020

2. שלח קישור (יהודה)

במפות של עכשיו מדובר באזורים בגבול מצרים שזה גם מופרך לגמרי כמובן.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הר הבית צילום: SLiman Khader/FLASH90

תשעה באב: הר הבית פתוח לעליית יהודים

קרא עוד