נפתלי בנט מקים קבינט קורונה אזרחי: "נסייע בהצלת פרנסת אזרחי ישראל"

לאור הזינוק בהידבקות בקורונה והמשבר המתמשך בכלכלה, שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט מקים קבינט קורונה אזרחי. "קבינט הקורונה האזרחי נרתם לסייע בקבלת החלטות ובהנעת פעולות על מנת להציל את פרנסת אזרחי ישראל"

חדשות כיפה 01/07/20 16:58 ט בתמוז התשפ

צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90
צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

ח"כ נפתלי בנט מקים קבינט קורונה אזרחי של מומחים. לטענת בנט, הקבינט האזרחי בראשותו הוקם בשל הזינוק בהידבקות בקורונה וצניחת הכלכלה, "ולאור הדשדוש המתמשך של הממשלה בטיפול במגיפה". הקבינט האזרחי יכלול צוות של מומחים מתחומי הבריאות, האפידמיולוגיה, העסקים והחירום. צוות הקבינט יגבש דרכי פעולה להתמודדות כלכלית-רפואית אל מול המשבר, יסייע במידע לציבור, ובפעולות לצמצום הפגיעה בכלכלה.

ביום ראשון הקרוב יתקיים דיון ראשון של חברי הקבינט במכון המחקר לביטחון לאומי (INSS) בתל אביב. במהלך הדיון הראשון צוות הקבינט יגבש המלצות דחופות. בין חברי הקבינט:

  • ח"כ נפתלי בנט – שר הביטחון לשעבר 
  • אלוף (מיל') גיורא איילנד - לשעבר ראש אגף המבצעים וראש אגף התכנון בצה"ל
  • פרופסור עומר מואב - פרופ' לכלכלה באוניברסיטת וורויק באנגליה ובמרכז הבינתחומי בהרצליה. לשעבר, יועץ כלכלי בכיר של שר האוצר
  • ד״ר מיכאל שראל – לשעבר, הכלכלן הראשי של משרד האוצר, ראש פורום קהלת לכלכלה
  • פרופסור רונית קלדרון מרגלית – מומחית בבריאות הציבור ופרופסור לאפידמיולוגיה, מרכז רפואי הדסה והאוניברסיטה העברית
  • פרופסור יניר בר ים – פרופסור ונשיא המכון למערכות מורכבות New England, מומחה אפידמיולוג, מדען מערכות מורכבות
  • פרופסור דורון גזית – פרופסור לפיזיקה, האוניברסיטה העברית
  • עו״ד מאיר רובין - מנכ"ל פורום קהלת
  • אביר קארה - מייסד קבוצת "השולמנים" של בעלי העסקים בישראל.

;

ח"כ נפתלי בנט: "מדינת ישראל מצויה במשבר פרנסה הולך ומחריף, מהקשים בתולדותיה. קבינט הקורונה האזרחי נרתם לסייע בקבלת החלטות ובהנעת פעולות על מנת להציל את פרנסת אזרחי ישראל תוך שמירה על בריאותם".

גיורא איילנד: "ישראל במשבר לאומי. איכות הטיפול במשבר לאומי נבחנת בראש וראשונה במידת יכולתה של המדינה לגייס את כל המשאבים הלאומיים הרלבנטים- טכנולוגים וניהוליים, ביעילות ובמהירות. נכון לעכשיו לא הצלחנו בכך, ולכן נכון לעשות מאמץ בכדי למצות משאבים אלה, יותר ואחרת".

פרופ' עומר מואב: "אני מקווה שממשלת ישראל תקשיב ותאמץ את המלצות הקבינט האזרחי, המלצות שיסייעו לממשלה להתמודד עם המשבר הכלכלי החמור, משבר שמנוהל בשליפות ובפופוליזם". 

אביר קארה: "משבר הקורונה חשף יותר מכל את ההזנחה רבת השנים של המגזר העסקי בישראל. אנחנו אנשי עסקים, יצרנים ויזמים עלינו נגזרה המשימה להפוך משבר להזדמנות ונעשה זאת. קבינט הקורונה האזרחי הוא הזדמנות ללמוד ולהציע למדינה כיצד יהיה נכון יותר להתייחס לשותפים שלה. יש לנו משימה לעשות, נעשה ונצליח".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר