ח"כ שטרן על בדיקות היהדות: "לא יכול להשלים עם המציאות הזו"

ח"כ אלעזר שטרן, יוזם קורס 'נתיב'- גיור צה"לי, התייחס בוועדת הפנים בדיון על בחינת יהדותם של עולי בריה"מ: "התרבות הזאת של לשים יהדות של מישהו בסימן שאלה מרעידה את האדמה של כולנו"

חדשות כיפה
ח בתמוז התשפ
,
30 ביוני, 2020 19:10
ח"כ אלעזר שטרן

ח"כ אלעזר שטרןצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

חבר הכנסת, יוזם קורס 'נתיב'- גיור צה"לי, התייחס היום (ג') בוועדת הפנים בדיון על בחינת יהדותם של עולי בריה"מ: "התרבות הזאת של לשים יהדות של מישהו בסימן שאלה מרעידה את האדמה של כולנו. לא יכול להיות שיסתובבו מאות אלפי אנשים שסימן שאלה מרחף מעליהם כל הזמן גם אם התגיירו וגם אם נרשמו במרשם האוכלוסין כיהודים. אין סימן שאלה על מי שמדינת ישראל הכירה בו, ולו פעם אחת, כיהודי." 

עוד הוסיף, "כמי ששירת כמה שנים בצה"ל, אני לא יכול להשלים עם המציאות הזאת, שכשמישהו מגיע להתגייר במוסדות הרשמיים של מדינת ישראל, לא שואלים אותו אם הוא עשה משהו בשביל המדינה הזאת. אם הוא מוכן להקריב את החיים שלו כמו עשרות אלפי חיילים אחרים."

"לסבתא שלי שהייתה באושוויץ ברקנאו וודאי לא נשמרו המסמכים שהייתי צריך להמציא על מנת להוכיח את יהדותי כפי שמבקש משרד הפנים במדינת ישראל, הם נשארו באושוויץ", אמר שטרן.

30.06.2020

1. מחפש כותרת צועקין יהודים גנבים. מחפשים כותרת דתיים גנבים. (עם לבדד ישכון)

אין סוף לאלישע אחר.. שכפר. אין סוף לצעקנים שאומרים שהוא טהור והטהור טמא. אין סוף למשתלחים להוכיח שיהדותם פגומה. אין סוף לאפיקורוסין לומר שהרשע טוב והצדיק רע. תחי נצעקה האומללה להוכיח שכל זהב הוא נחושת..

דווח על תגובה לא ראויה
01.07.2020

2. יכול ? (להיות)

ששטרן סוטה ! בארון

דווח על תגובה לא ראויה
01.07.2020

3. בדיקת יהדות (זאב)

אני מציע לעשות בירור יהדות לכל המרוקאים ע"פ הדרישה כלפי עולים מחבר העמים (נדרשים להציג תעודת לידה מקורית של סבתא מצד אמא). נראה לי שישללו יהדות לכולם. זה פשוט גזענות ושנאה כלפי עולים מחבר העמים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
עודד רביבי צילום: באדיבות המצלם

תנו לראשי הרשויות סמכות במאבק בקורונה - זה ישתלם

קרא עוד