מנדלבליט: אין לאשר לנתניהו סיוע כלכלי למימון משפטו. מקורבי נתניהו: "שערוריה"

בעקבות בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו למימון הוצאות משפטו ממקורבו, מסר היועמ"ש חוות דעת לפיה אין לאשר לנתניהו לקבל את הסיוע הכלכלי. מקורבי נתניהו: "ניגוד העניינים של היועמ"ש זועק לשמיים. שערוריה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ח בתמוז התשפ
,
30 ביוני, 2020 14:17
נתניהו ומנדלבליט.

נתניהו ומנדלבליט.צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסר היום (ג') חוות דעת לוועדת ההיתרים, ולפיה ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו זכאי לקבל סיוע של 10 מיליון שקלים ממקורבו, איש העסקים ספנסר פרטרידג', למימון הוצאות משפטו. חוות הדעת הגיעה כתגובה לבקשה המחודשת שהעבירו עורכי דינו של נתניהו בעניין זה.

בהודעה אותה פרסם ד"ר גיל לימון, עוזרו הבכיר של מנדלבליט, נכתב: "עמדתנו היא שקיימת חזקה עובדתית לפיה טובת הנאה הניתנת לראש הממשלה, ניתנת לו באשר הוא עובד ציבור, ולכן היא אסורה לפי הדין".

מקורבי נתניהו מסרו בתגובה להחלטת היועמ"ש: "ככל שנחשפים מעשיו הפסולים של היועמ״ש בקלטות שהוא מסתיר מהציבור, כך הוא מעצים את הרדיפה השערורייתית שלו נגד ראש הממשלה נתניהו והימין. ניגוד העניינים של היועמ"ש זועק לשמיים. ביד אחת הוא מגיש כתב אישום מופרך נגד ראש הממשלה וביד שנייה הוא עושה הכל כדי לחבל ביכולתו של ראש הממשלה להתגונן מפניו". 

עוד נכתב בהודעה: "מנדלבליט מעמיד את ראש הממשלה לדין בהאשמות מופרכות ותפורות שעלו כ-250 מיליון שקלים למשלם המסים, תוך שימוש באמצעים פליליים כגון סחיטה באיומים של עדים. מנגד מנדלבליט מנסה למנוע בכל דרך מראש הממשלה את זכות היסוד להגן על עצמו בסיוע פרטי שלא עולה למשלם המיסים פרוטה. שוב מתגלה שיש חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לכל האחרים. כך נראה חקירה פוליטית שמסתיימת בכתב אישום פוליטי. שערורייה". 

ח"כ יאיר לפיד יצא נגד הודעת מקורבי נתניהו: "נמשכת ההסתה הפרועה של ראש הממשלה נגד היועמ"ש ושלטון החוק. זה יגמר בדם. ביבי לא יוכל להגיד אחר כך 'לא ידעתי'. הוא מוביל את ההסתה. מי ששותק ונותן לו לגטימציה - האחריות גם עליו".

‏שר המשפטים אבי ניסנקורן הגיב לדברי מקורבי נתניהו: "מנדלבליט לא רודף אף אחד, הוא מבצע את תפקידו. מתקפה על שומרי הסף פוגעת בדמוקרטיה, והחלשת הדמוקרטיה תפגע בזכויות של כל אזרח במדינת ישראל".

30.06.2020

1. חופש האדם (דני)

כל אדם בארץ או בעולם יכול לממן לעצמו עורך דין זה הבסיס של הדמוקרטיה.
כל עורך דין וכל בנדם פשוט יודע.

דווח על תגובה לא ראויה
30.06.2020

2. החוקה בארץ ישראל (דני)

יש לכבד את החוקה במדינת ישראל החוקה אומרת ברור כל מי שבוגד במדינה ישר לתלייה או כדור בראש
מנדלבליט ליאל זילבר עליכם לעמוד למשפט תלייה החוקה במדינת ישראל אומרת ברור

דווח על תגובה לא ראויה
30.06.2020

3. דני אתה בבון מטומטם (יהודי בכיפה)

בא לאיים על מערכת המשפט בשביל חנזיר מושחת שלא סופר אותך.

דווח על תגובה לא ראויה
30.06.2020

4. ולצבועים - מה יש לומר? כלימה (שלמה )

הצבעתם לגוש הימין תומך הביב? תנו למליונר מליון שח החזרי מס,תנו לו לקבל עשר מליון שח מתנה, תנו לו מכספכם ואל תבואו לבכות על תקציבים לחינוך ולעשוקים ולמובטלים ולעצמאים.
ימינה בוכים כי השתמש וזרק? תנו לביב המסכן מקיסריה עוד כסף .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
רחוב יפו בסגר צילום: נתי שוחט, פלאש 90

משה ליאון נגד סגר בירושלים: "יהפוך את השכונות למדגרות קורונה"

קרא עוד