סגור

קבינט הקורונה קבע: בתי הספר של החופש הגדול יחלו לפעול מחרתיים

במסגרת ההחלטה השינויים שיוכנסו לבתי הספר של החופש הגדול הם: כל קבוצה תמנה בממוצע 28 תלמידים, פעילויות יועברו למרחב הפתוח, בתי הספר יפעלו בתוך ישובים כדי לחסוך הסעות

חדשות כיפה
ז בתמוז התשפ
,
29 ביוני, 2020 15:23
שר החינוך יואב גלנט

שר החינוך יואב גלנטצילום: פלאש 90

ראש הממשלה ושרי קבינט הקורונה קיבלו היום (ב') את המלצתו של שר החינוך יואב גלנט לפתוח את בתי הספר של החופש הגדול לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א' עד ד'. במסגרת הדברים, הנחה השר גלנט על מספר שינויים בהפעלת בתי הספר, בניסיון למנוע מקרי הדבקה חמורים במוסדות החינוך. 

במסגרת השינויים שיוכנסו לבתי הספר של החופש הגדול:

  • בניגוד לתכנון המקורי, כל קבוצה תמנה בממוצע 28 תלמידים, לעומת 35. בנוסף, פעילויות רבות יותר יועברו למרחב הפתוח, ככל שיתאפשר.
  • מוסדות החינוך ישתמשו בתשתיות של השכבות הבוגרות - שאינן לוקחות חלק בבית הספר של החופש הגדול - על מנת לפזר בצורה נרחבת יותר את התלמידים במתקנים השונים. 
  • בתי הספר של החופש הגדול במועצות האזוריות יפעלו לראשונה בתוך ישובים, כדי לצמצם הסעות ופעילות במתחם מרוכז. 

עוד הציג השר גלנט במסגרת קבינט הקורונה כי מנתוני ההדבקה של השבועות האחרונים עולה כי מספר החולים החדשים בקרב גילאי תלמידי הקדם יסודי והיסודי ביחס למספר החולים החדשים בקרב כלל האוכלוסייה מהווה כ – 4% בלבד. זאת לעומת מספר התלמידים בגילאים אלו - כמיליון וחצי - אשר מהווה כ – 18% מכלל האוכלוסייה בישראל. 

גלנט: "בתוך כך, נדגיש כי בתי הספר של החופש הגדול יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות - כאשר התלמידים וצוותי החינוך יידרשו לעטות מסכות, לשמור על ריחוק חברתי ועל היגיינה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט במליאה צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בנט בנאום חריף נגד הממשלה: "אנשים מתים, מה אתם עושים?"

קרא עוד