סגור

ראש המוסד לשעבר: "יש לאפשר לנשים להיבחן ולהתקבל ליחידות העילית"

דני יתום, מי שהיה בעבר ראש המוסד, קורא הבוקר לפתוח את יחידות העילית של צה"ל גם לנשים. "יש בנות מתאימות עם כושר מצוין. הגיע הזמן שגם ביחידות הקצה של צה"ל יהיה להן מקום"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ז בתמוז התשפ
,
29 ביוני, 2020 10:14
דני יתום

דני יתוםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש המוסד לשעבר והאלוף במיל' דני יתום התייחס הבוקר בחשבון הטוויטר שלו לסוגיית גיוס הנשים לצה"ל, ובניגוד לקצינים רבים חושב שיש לפתוח בפני הנשים גם את יחידות העילית של צה"ל: "יש לאפשר לנשים להיבחן ולהתקבל ליחידות העילית הצה"ליות. יש טייסות, חובלות ולוחמות קרביות שאינן נופלות במאום מהגברים שלצידן".

עוד כתב יתום: "אומץ לב, התמדה ותושיה הם כלי העבודה ההכרחיים, ובנוסף לכך יש בנות מתאימות עם כושר מצוין. הגיע הזמן שגם ביחידות הקצה של צה"ל יהיה להן מקום". 

בחודש שעבר ארבע מועמדות לגיוס עתרו לבג''ץ בדרישה להגיע ולהיבחן ליחידות עילית של צה"ל. יחידות כמו סיירת מטכ"ל, שייטת 13, דובדבן וסיירות הגדודים. 

עוד בחודש שעבר פורסם, כי בצה"ל נערכים לניסוי בו לוחמות תערוכנה הסבה למפקדות טנקים. הניסוי יחל בחודש נובמבר הקרוב, במסגרתו ייבחן שילוב לוחמות מערך הגבולות (קרקל וברדלס) בלחימת טנקים, והסבתן למפקדות טנקים.

על פי הדיווח, בצה"ל פנו למפקדות במערך הגבולות והזמינו אותן להגיש מועמדות להסבה מקצועית למפקדות טנקים. בדף ההסבר שפורסם ב'כאן', פורטו קריטריונים פיזיים להגשת המועמדות - גובה של מעל 1.65 מטר ומשקל מעל 60 ק"ג, וכן דרישה לשירות של 20 חודש מרגע תחילת ההסבה, וכן "יכולות מקצועיות גבוהות".

29.06.2020

1. בלבולי מוח. בקושי בגדודי הלחימה של פיקוד העורף הם מחזיקות מעמד (אריה)

כל אחד לפי יכולתו. כמו שלא מעמיסים 20 טון ברכב פרטי אלא במשאית המיועדת לכך, כך אל תעמיס על נשים דברים שמבחינה טבעית ומולדת הגוף שלהם לא יכול לעמוד בו. קודם כל נראה נשים שעובדות בהובלות ומרימות מקררים תנורים וכו' ואח"כ נדבר על יחידות עילית.

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2020

2. מה זה קשור לראש שב"כ? (מאיר)

מה שונה דעתו בנושא מכל אדם אחר, הוא בא מתוך אג'נדא שאינה קשורה לתפקידו לשעבר

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2020

3. מצטער לגלות שאתה פופליסט! (שנת התשפ- "שפת לא ידעתי אשמע")

דת הפרוגרסיב השתלטה על המערכת

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: צילום מסך

נתניהו: " המבצע יימשך ככל הדרוש כדי להשיג את המטרה שהצבתי"

קרא עוד