תפס גנבי דובדבנים - ונחקר בעצמו

דוד סקויאר בעל מטע דובדבנים בראש צורים, תפס על חם גנבים במטעו, והזעיק את המשטרה. לבסוף דווקא הוא נחקר באשמת הוצאת אוויר מגלגלי הגנבים

חדשות כיפה 28/06/20 09:26 ו בתמוז התשפ

תפס גנבי דובדבנים - ונחקר בעצמו
קטיף דובדבנים. אילוסטרציה, צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בשבועות האחרונים ביקרו גנבים מספר פעמים במטעי הדובדבנים של דוד סקויאר בישוב ראש צורים שבגוש עציון, וגנבו לא מעט פירות. לפני כשבועיים הבחין דוד בארבעה בני ממשפחה ממרכז הארץ ממלאים שקיות של דובדבנים וניגש לעצרם.

"ראיתי אותם וביקשתי מהם לתת לי את השקית שמילאו בדובדבנים שלי. הזעקתי את השוטרים, הם רצו לברוח מהמקום, אז כדי למנוע את זה הורדתי להם קצת אוויר מאחד הגלגלים עד שהשוטרים יגיעו למטע ויטפלו בהם. האישה שהייתה יחד עם הגנבים דחפה אותי אבל התרחקתי כדי לנתק מגע. לא הגבתי כי אני אדם לא אלים וחיכיתי להגעת השוטרים". סיפר דוד לmako.

השוטרים הגיעו למקום ונפתחה חקירה בתחנת משטרת בית"ר נגד בני המשפחה. בני המשפחה נחקרו באזהרה אבל לתדהמתו של סקויאר הוא הפך כעבור כמה ימים הוא נקרא גם הוא לתחנת המשטרה ונחקר באזהרה, כחשוד, והכול בגלל שרצה לעכב את בני המשפחה שלא יברחו.

בפוסט שפרסם שכנו של דוד, אורי שכטר, סיפר דוד על החוויה המרגיזה, "חשבתי שהם מבקשים לעשות השלמת חקירה לגבי הגניבה במטע שלי, פתאום החוקר מודיע לי שאני חשוד בגרימת נזק לרכב של החשודים בגניבת הדובדבנים. הייתי בהלם. החוקר אמר לי שאני צודק שעיכבתי את הגנבים אבל היה אסור לי להוציא אוויר מאחד הגלגלים של המכונית שלהם".

עוד הוסיף דוד לגבי תחושותיו: "חקרו אותי כחשוד, צילמו אותי במז"פ ולקחו ממני טביעות אצבע כאילו אני עבריין. אני עשיתי שירות צבאי, נלחמתי במלחמות והלב שלי לא דפק חזק כמו בחקירה האבסורדית הזו. אני תופס את הגנבים מביא אותם למשטרה ואותי חוקרים באזהרה? מישהו במשטרה כנראה התבלבל, איבד שיקול דעת".

לאחר פרסום הפוסט של שכטר ברשתות החברתיות, התקשר השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, לסקויאר ושוחח עמו בנוגע למה שקרה לו והבטיח לטפל בעניין.

https://www.facebook.com/MyIsrael/photos/a.662001653818365/3337663742918796/?type=3&theater

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: לפני כשבועיים התקבל במשטרה דיווח על גניבת דובדבנים ממטע פרטי הנמצא בישוב ראש צורים. כוחות משטרה שהגיעו למקום עיכבו לחקירה מספר חשודים, ובמהלכה התקבלה גם תלונה נגד בעל המקום בגין ביצוע עבירת נזק כלפי רכבם של החשודים. יודגש כי כל גניבה באשר היא מהווה מעשה פסול ופלילי ואנו פועלים למצות את הדין נגד המעורבים במעשה. יחד עם זאת, מתפקידה וחובתה של המשטרה לחקור, לטפל ולבדוק כל תלונה המעלה חשד לביצוע עבירה פלילית, ועל כן זומן גם בעל המקום לחקירה במשטרה. נמשיך לחקור את כל המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר