קבינט הקורונה יאשר הגבלות חדשות? פרופ' גרוטו : "סגר כללי לא על הפרק"

בשל הזינוק בנתוני התחלואה בקורונה, צפוי קבינט הקורונה לאשר את המלצות משרד הבריאות והמל"ל להגבלת התקהלויות, צמצום מספר הנוכחים באירועים, ומעבר ללמידה ב"קפסולות". המשנה למנכ"ל משרד הבריאות : "סגר כללי לא על הפרק, ניתן לבצע צעדים רבים שימנעו את זה"

חדשות כיפה 28/06/20 07:48 ו בתמוז התשפ

קבינט הקורונה יאשר הגבלות חדשות? פרופ' גרוטו : "סגר כללי לא על הפרק"
לימודים בתקופת הקורונה. יחזרו לקפסולות?, צילום: shutterstock

הגל השני כבר כאן, ובמשרד הבריאות צפויים להמליץ על הגבלות חדשות על הציבור, בניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל - שוב. הלילה (א') התקיימה ישיבה בה השתתפו בכירי משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי, והועלו לדיון המלצות להטיל הגבלות מחודשות, בעיקר סביב הגבלת התקהלויות ומעבר לעבודה מהבית. כך דווח בחדשות 12.

בראיון הבוקר לגל"צ אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו כי: "רואים עלייה גם במקרים הקשים בתמותה. צריך לדון מחדש מה עושים עכשיו. סגר כללי לא על הפרק, ניתן לבצע צעדים רבים שימנעו את זה".

עוד הוסיף פרופ' גרוטו, "אחת הגישות היא סגרים אזוריים, הפעם מדברים על דברים יותר רוחביים שמשפיעים על כלל הציבור".

לפי הדיווחים, בישיבה נידונו הגבלות על התקהלויות, עד 20-30 איש, צמצום מספר המשתתפים באירועים ל-150, קפסולות ב'בתי הספר של החופש הגדול', איסור על מחנות קיץ של תנועות הנוער, וכן הגבלות בתחום העבודה בהן קריאה למעסיקים להעביר עובדים לעבודה בבית, מעבר לעבודה בקפסולות וכן הגבלת מספר המתרחצים בחופי הים.

ביממה האחרונה נפטרו שלושה בני אדם מהנגיף, כשביניהם צעירה בת 19, הצעירה ביותר שנפטרה בישראל כתוצאה מקורונה עד כה. אתמול אובחנו 398 בני אדם כחולים בנגיף, ומספר החולים הפעילים בישראל עמד אמש על 6,102. מנגד, מספר המונשמים עומד על 23, המספר הנמוך ביותר מאז ה-22.3.

על פי המרכז הרפואי הדסה, הצעירה שנפטרה סבלה ממחלות רקע קשות שכוללות יתר לחץ דם ריאתי ואי ספיקת לב, עם עודף משקל קיצוני עד כדי קושי בתנועה, נדבקה בקורונה עם עומס נגיפי מאסיבי. עם קבלתה לאשפוז בהדסה נזקקה מייד להנשמה. היא חוברה למכונת לב ריאות (אקמו) ולאחר כשבוע וחצי של טיפול מקסימלי היא נפטרה. 

משפחתה שליוותה אותה כל העת הייתה לצידה בעת פטירתה. עוד נמסר מהמרכז הרפואי כי החולה טופלה בכל הארסנל העומד לרשות בית החולים ובמסירות רבה על ידי הצוותים, כולל מערכת לב ריאות וגם טיפול במסגרת ניסוי קליני, במהלכו קיבלה טיפול בחיסון פאסיבי שמכיל גמאגלובלינים נגד הוירוס. 
קיימת הסתברות גבוהה שבשל העומס הויראלי, והצורך בהחייאות ממושכות מרגע קבלתה נדבקו מספר אנשי צוות שטיפלו בה. הם אותרו ובודדו כנדרש.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר